ایلان ماسک اولویت نخست اسپیس ایکس را اعلام نمود

به گزارش تور یونان ارزان، ایلان ماسک بنیان گذار شرکت خصوصی فضایی اسپیس ایکس(SpaceX) در یک ایمیل خطاب به کارکنان این شرکت اعلام کرده است که از این پس توسعه و ساخت موشک استارشیپ(Starship) اولویت اصلی این شرکت است و می خواهد سرعت پیشرفت این موشک را به طور چشمگیری افزایش دهند.

ایلان ماسک اولویت نخست اسپیس ایکس را اعلام نمود

به گزارش تور یونان ارزان و به نقل از انگجت، به نظر می رسد نباید حالا که کپسول کرو دراگون(Crew Dragon) با بردن دو فضانورد به ایستگاه بین المللی تاریخ سازی کرده است، انتظار داشت که اسپیس ایکس تمام توجه خود را روی آن معطوف کند و برای توسعه آن ولخرجی کند. زیرا پایگاه CNBC فاش کرده که به یک ایمیل از ایلان ماسک دسترسی پیدا کرده است که در آن از کارکنان خود خواسته است به استارشیپ به عنوان اولویت نخست اسپیس ایکس نگاه کنند و آنها را به تسریع چشمگیر توسعه و ساخت این موشک فوق سنگین تشویق کرده است و تنها تمرکز دیگر اسپیس ایکس را هر چیزی که موجب کاهش خطر بازگشت دراگون شود، عنوان کرده است.

موشک استارشیپ برای تبدیل شدن به موشک فضایی اصلی اسپیس ایکس طراحی شده است. این موشک نه تنها از قدرت کافی برای تحقق گردشگری فضایی و سفرهای طولانی فضایی برخوردار است، بلکه نمایانگر یک موشک کاملا قابل استفاده مجدد با زمان آمادگی مجدد سریع است که پروازهای فضایی را قابل دسترس تر می کند.

این موشک نمایانگر آینده اسپیس ایکس است و تا به امروز چندین انفجار و برخی دیگر از مسائل، رسیدن به این رویا را برای اسپیس ایکس به تعویق انداخته است.

البته این ایمیل بدان معنی نیست که اسپیس ایکس از پروژه های حال حاضر خود غافل خواهد شد. کرو دراگون با اینکه دو فضانورد را به ایستگاه فضایی بین المللی برده است، اما هنوز قادر به انجام منظم این کار نیست. با این حال چیزی که تعیین است این است که اسپیس ایکس روی توسعه استارشیپ متمرکز شده است و قصد دارد هر چه زودتر پرچمدار بعدی خود را آماده کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1123

به "ایلان ماسک اولویت نخست اسپیس ایکس را اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک اولویت نخست اسپیس ایکس را اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید