بازگشت ارزش به پول ملی در درازمدت

به گزارش تور یونان ارزان، دولت برای بازگرداندن ارزش پول ملی راه ساده ای را پیش روی خود ندارد و نمی توان انتظار تحقق آن را در مدت زمان کوتاهی داشت.

بازگشت ارزش به پول ملی در درازمدت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، یک اقتصاددان با بیان اینکه بخشی از دلیل کاهش ارزش پولی ملی در 4 دهه اخیر به مسائل تحریم و محدودیت های بین المللی مرتبط است، اظهار کرد: اما بخش عمده آن ناشی از کسری بودجه دولت ها بوده و این به معناست که مدیریت درستی بر منابع و مصارف وجوه نبوده و این در حالی است که اقتصاد ما متکی بر نفت است و اقتصاد متکی بر اقتصادیات نداریم.

عباس هشی در گفت وگو با ایبِنا توضیح داد: اقتصاد زیرزمینی، بی انضباطی اقتصادی و عدم استفاده از گزارش های حسابرس های مستقل در دولت ها منجر به کاهش ارزش پول شده و به نظر می رسد دولت برای بازگرداندن ارزش پول ملی راه ساده ای را پیش روی خود ندارد و نمی توان انتظار تحقق آن را در مدت زمان کوتاهی داشت.

وی ادامه داد: در این شرایط رییس بانک مرکزی توانست پیروز باشد و این انجام وظیفه را تا حدودی محقق کند که جلوی کاهش سریع ارزش پول ملی را گرفته باشد که آن هم در شرایطی بوده است که دسترسی به منابع ارزی و درآمدهای نفتی داشتیم.

به گفته این اقتصاددان، باید فساد کاهش یابد، انضباط اقتصادی برقرار و از صورت های اقتصادی حسابرسی شده حسابرس مستقل استفاده گردد تا بتوان به مرور شاهد بازگشت ارزش به پول ملی و حفظ آن باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به طرح تامین کالاهای اساسی مجلس گفت: به هر حال نمایندگان مجلس باید رای دهندگان خود که مردم هستند را راضی نگه دارد. هشی اضافه کرد: به هر حال نمایندگان فعلی مجلس در اول کار هستند و هر روز به شهرشان می فرایند و خوبی نماینده شهرستان ها هم این است که وقتی در شهر خودشان هستند باید جوابگوی مردم باشند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1414

به "بازگشت ارزش به پول ملی در درازمدت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت ارزش به پول ملی در درازمدت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید