ترامپ واقعا به کرونا مبتلا شده است؟

به گزارش تور یونان ارزان، خبرنگاران : با وجود نشست مطبوعاتی شان کانلی، پزشک ویژه کاخ سفید در روز یکشنبه برای پاسخ به پرسش هایی دربارۀ چگونگی ابتلای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به ویروس کرونا همچنین شرایط کنونی او، هنوز ابهامات بسیاری در این باره وجود دارد.

ترامپ واقعا به کرونا مبتلا شده است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، ظاهر شدن کوتاه مدت دونالد ترامپ در مقابل طرفدارانی که خارج از بیمارستان انتظار او را می کشیدند، آنهم در حالی که ماسک بر صورت داشت و از داخل حودرو برای مردم دست تکان می داد نیز نتوانست از میزان این ابهامات بکاهد.

در ادامه مجموعه اطلاعاتی که تا به امروز درباره ابتلای رئیس جمهوری آمریکا به ویروس کرونا منتشر شده، همچنین ابهاماتی که هنوز پابرجاست ارائه می گردد:

آنچه از شرایط پزشکی دونالد ترامپ می دانیم

دکتر شان کانلی، پزشک ویژه کاخ سفید روز یکشنبه گفت پس از آنکه سطح اکسیژن خون دونالد ترامپ دو بار در روزهای اخیر بطور ناگهانی کاهش یافته، برای درمان به او داروی استروئیدی دگزامتازون داده شده و از آن موقع شرایط رئیس جمهوری آمریکا رو بهبودی است. او همچنین گفت که ترامپ احتمالا می تواند روز دوشنبه از بیمارستان مرخص گردد.

دکتر کانلی اضافه کرد که دونالد ترامپ دوبار، از جمله در روز آدینه تب بالایی داشته و سطح اکسیژن خون او نیز به زیر 94 درصد رسیده است.

او از پاسخ به این پرسش که آیا سطح اکسیژن خون ترامپ به زیر 90 درصد نیز رسیده است یا خیر؟ طفره رفت و تنها گفت: ما اطلاعات ثبت شده ای در این باره نداریم.

سطح اکسیژن خون یکی از پارامترهای بسیار مهم برای ارزیابی شرایط سلامت بیماران مبتلا به کووید19 است. در حالت طبیعی سطح اکسیژن در خون باید بین 95 تا 100 باشد و افت سطح اکسیژن به پایین تر از 90 نگران کننده است.

تیم پزشکی دونالد ترامپ همچنین روز یکشنبه گفت که او پیش از این در روز آدینه، زمانی که هنوز در کاخ سفید بوده، اکسیژن دریافت نموده است. معین نیست که آیا دریافت اکسیژن در روز شنبه نیز ادامه داشته است یا خیر.

اطلاعات بیشتر درباره شرایط سلامت دونالد ترامپ از سوی مارک میدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید اعلام شد. او روز شنبه گفت که بعضی از علائم حیاتی ترامپ در روز آدینه بسیار نگران کننده بوده است. این سخنان او با آنچه تیم پزشکی دونالد ترامپ در ابتدا اعلام نموده بودند، در تضاد است.

پزشکان همچنین گفتند که علاوه بر دگزامتازون، دونالد ترامپ با دو داروی تجربی نیز تحت درمان است. روز آدینه با هدف فراوری آنتی بادی برای یاری به سیستم ایمنی بدن ترامپ، به او یک دوز داروی تهیه شده توسط شرکت دارویی آمریکایی ریجنرون داده شده است. او همچنین دو دوز داروی رمدسیویر را نیز دریافت نموده است.

آنچه از شرایط پزشکی دونالد ترامپ نمی دانیم

تیم پزشکی دونالد ترامپ روز یکشنبه از پاسخ به بعضی پرسش ها از جمله مدت زمانی که رئیس جمهوری آمریکا به دستگاه اکسیژن وصل بوده و تاثیری که این بیماری بر ریه های او گذاشته، طفره رفت.

دکتر شان کانلی در پاسخ به پرسش های متعددی در این باره که نتیجه آزمایش اسکن ریه های دونالد ترامپ چه بوده؟ و آیا علائمی از التهاب ریه یا آسیبی دیگر دیده شده یا خیر؟ تنها پاسخ داد: ما همه این موضوعات را آنالیز کردیم. بعضی چیزها که انتظارشان را داشتیم یافت شد اما هیچ نگرانی بالینی عمده ای وجود ندارد.

او همچنین معین نکرد که دونالد ترامپ در حال حاضر در کدام مرحله از این بیماری قرار گرفته است. پزشکان می گویند که بیشترین نگرانی معمولا در روزهای هفتم تا دههم ابتلا به این بیماری دیده می گردد.

ترامپ چه زمانی به کووید19 مبتلا شد؟

دونالد ترامپ پنج شنبه اول اکتبر (10 مهر) علائمی از ابتلا به ویروس کرونا را نشان داد؛ یعنی یک روز قبل از آنکه کاخ سفید اعلام کند او علائم خفیفی را نشان داده است.

به گفته دکتر شان کانلی، دونالد ترامپ عصر پنج شنبه آزمایش کرونا داده که نتیجه آن مثبت بوده است. با این وجود دکتر کانلی از پاسخ به این موضوع که آخرین باری که دونالد ترامپ پیش از پنج شنبۀ گذشته تست کرونا داده است چه زمانی بوده؟ خودداری کرد.

دونالد ترامپ چگونه به کووید19 مبتلا شد؟

چگونگی ابتلای او به این بیماری دقیقا معین نیست. با این وجود همه توجه ها به رویدادی معطوف است که در 26 سپتامبر توسط کاخ سفید برگزار گردید تا نامزد دونالد ترامپ برای پست قضاوت در دیوان عالی معرفی گردد.

در جریان این رویداد بیش از 150 نفر حضور داشتند آنهم در حالی که بعضی ماسک بر چهره نداشتند و بعضی با یکدیگر دست می دادند یا همدیگر را در آغوش می گرفتند.

در میان کسانی که در این گردهمایی شرکت نموده بودند، افرادی نیز حضور داشتند که بعدا تست کرونای آنها مثبت اعلام شد. از جمله کریس کریستی، فرماندار پیشین نیوجرسی و کلین کانوی، مشاور کاخ سفید همچنین رئیس دانشگاه نوتردام و دست کم دو قانونگذار جمهوریخواه.

علاوه بر این رویداد، رئیس جمهوری آمریکا تمام هفتۀ گذشته را نیز درگیر فعالیت های انتخاباتی اش بود.

بنا بر اعلام دولت آمریکا، تیم پزشکی کاخ سفید در حال ردیابی تماس ها است تا دربارۀ چگونگی ابتلای رئیس جمهور به این بیماری، به نتیجه قابل اطمینانی دست یابد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1310

به "ترامپ واقعا به کرونا مبتلا شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ واقعا به کرونا مبتلا شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید