تصویری از سنگ مزار ایران درودی

به گزارش تور یونان ارزان، مراسم چهلم ایران درودی روز شنبه ـ 20 آذر ماه ـ به صورت خصوصی بین بنیاد درودی و خانواده این هنرمند برگزار گشت.

تصویری از سنگ مزار ایران درودی

به گزارش خبرنگاران، بنیاد ایران درودی در عکسی که در صفحه شخصی هنرمند فقید در فضای مجازی منتشر کرده، از برگزاری مراسم چهلم این هنرمند خبر داده و تصویری از سنگ مزار او را نیز ارسال کرده است.

این بنیاد در توضیح این عکس همچنین نوشته است:

گذر چهلمین روز از وداع با بانوی ایران زمین

فقط یک لحظه، آخرین نقطه

.

تا این مرحله از زندگی دانسته ام که می باید کوله بار غم ها و دلتنگی ها را بر زمین گذارد و به استقبال آینده رفت حتی اگر این آینده یک روز یا یک ساعت یا فقط یک لحظه باشد.

.

و بدین سان برای ایران درودی عزیزمان، خالق نورها و رنگ ها و بلورها آن یک لحظه فرا رسید و اینک چهلمین روز از وداع با بانوی هنر ایران زمین سپری شده است. وداع با هنرمند فرهیخته ای که آوازه جهانی داشت و وداع با دستان پرمهری که قلم مو را بر زمین نهاد و قلبی که با عشق به ایران و ایرانی از تپیدن باز ایستاد و به نور پیوست...

.

با سپاس فراوان از مشتاقان و علاقه مندان به ایران درودی عزیزمان لازم دانستیم که استحضار برسانیم که باتوجه به محدودیت های بهداشتی و لزوم برخی رعایت ها که حفظ سلامتی شما عزیزان ایجاب می کرد، مراسم چهلمین روز به صورت خصوصی بر مزار بانوی هنرمندان برگزار گشت تا در نخستین فرصت مناسب، در فضایی که گردآمدن همه هنردوستان امکان پذیر باشد، یاد و خاطره او را گرامی داریم و همچنین از بخشی از آثار و کتاب های در دست چاپ و فیلم های تهیه شده نیز رونمایی صورت گیرد.

با چند سطری از نوشته این هنرمند پیشگام نقاشی معاصر ایران سخن را به خاتمه می بریم:

.

به یاد دارم روزی در کودکی یک نقطه بر روی یک صفحه کاغذ سفید گذاردم، آثارم در پی و در ادامه این نقطه هستند تا روزی که آخرین نقطه را بگذارم...

و به خواب هیچ کس نبودن فرو روم...!

یک زندگی، چند اثر... در فاصله دو نقطه...!

به گزارش خبرنگاران، ایران درودی، یکی از نقاشان معاصر کشور بود که به دلیل ابتلاء به ویروس کرونا دار فانی را وداع گفت. مراسم چهلم این هنرمند روز گذشته به صورت خصوصی بین خانواده و بنیاد درودی برگزار و سنگ مزار وی نیز گذاشته شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2060

به "تصویری از سنگ مزار ایران درودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویری از سنگ مزار ایران درودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید