تعرض جنگنده های آمریکایی را با تمام قوا پیگیری می کنیم

به گزارش تور یونان ارزان، در پی تعرض هواپیماهای جنگنده آمریکایی به پرواز 1152 شرکت هواپیمایی ماهان، وزیر راه و شهرسازی گفت: تا محکوم شدن آمریکا توسط جامعه جهانی و ایکائو پیگیری این موضوع را ادامه خواهیم داد.

تعرض جنگنده های آمریکایی را با تمام قوا پیگیری می کنیم

به گزارش تور یونان ارزان، دیروز پنجشنبه 2 مرداد هواپیماهای جنگنده ایالات متحده آمریکا بر فراز خاک سوریه به پرواز 1152 شرکت هواپیمایی ماهان که در کریدورهای بین المللی هوایی راهی بیروت بود تعرض کرد و تعدادی از مسافران به دلیل واکنش خلبان و کاهش شدید ارتفاع آسیب دیدند.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با تور یونان ارزان در این رابطه گفت: این یک اقدام تروریستی، تعرض و تجاوز محسوب می گردد؛ چرا که هواپیمای ماهان با مجوزهای قانونی در راستا دائمی و روت بین المللی اش در حرکت بود اما این تعرض یک تخلف آشکار و نقض کنوانسیون بین المللی شیکاگو محسوب می گردد.

وی اضافه نمود: سازمان هواپیمایی بامداد امروز اعتراض خودش را در نقض آشکار کنوانسیون شیکاگو برای ایکائو ارسال نموده و وزارت امور خارجه نیز اقدامات دیپلماتیک خود را انجام داده است؛ بنابراین تا محکومیت این حرکت خصمانه آمریکا توسط جامعه جهانی و ایکائو پیگیری این موضوع را متوقف نخواهیم کرد و مجدانه آن را ادامه می دهیم.

وی با اشاره به گفت وگوها و مذاکرات انجام شده با وزیر امور خارجه، رئیس جمهور و دیگر مسئولان دولت گفت: وزارت امور خارجه هم پیگیری های خودش را ادامه می دهد و به صورت یکپارچه این مسئله را دنبال می نماید. مهم این است که اعتراض خود را شدیدا اعلام کنیم و این موضوع توسط نماینده دائم ما در ایکائو در کانادا پیگیری شده و نامه ای برای تشکیل جلسه فوری و محکومیت آمریکا به ایکائو تحویل داده ایم.

مکالمات احتمالی خلبان ماهان با جنگنده های آمریکایی در حال پیگیری

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از مکالمات خلبان هواپیمای مسافری ماهان با جنگنده های آمریکایی و علت بروز این حرکات خصمانه اطلاعی دارید یا خیر؟ گفت: مسلما این حرکت آمریکایی ها یک اقدام تروریستی است اما اینکه چه مکالماتی بین خلبان هواپیمای مسافری ماهان با جنگنده های آمریکایی رد و بدل شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری در دست رسیدگی و پیگیری است. مسلما این اقدام تروریستی و تعرض جزو مشاهدات روزانه ماست که آمریکا در طول شبانه روز انجام می دهد و این امر یکی دیگر از مصادیق اقدامات تروریستی آنهاست.

وی درباره شرایط و حال مصدومان پرواز 1152 شرکت هواپیمایی ماهان گفت: تعدادی از مسافران و چهار خدمه این پرواز در جریان این حرکت تروریستی آسیب دیدند که مسافران پس از رسیدن به مقصد تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند. چهار مهماندار و خدمه این پرواز نیز پس از بازگشت به کشور و در تهران در بیمارستان تحت درمان هستند. البته حال این مصدومان مساعد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1200

به "تعرض جنگنده های آمریکایی را با تمام قوا پیگیری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرض جنگنده های آمریکایی را با تمام قوا پیگیری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید