تکلیف بازی پرسپولیس و ذوب آهن تا چهارشنبه معین میشود

به گزارش تور یونان ارزان، سهیل مهدی درباره اینکه آیا چمن مصنوعی استادیوم شهید وطنی عمل لغو ملاقات نساجی و پرسپولیس در هفته پنجم لیگ برتر بوده است، گفت: اصلا بحث چمن مصنوعی از جانب ما برای لغو بازی مورد تایید نبوده و اگر خود باشگاه یا عوامل منتسب به آن چنین موضوعی را مطرح کردند، سازمان لیگ دنبالش نبوده است.

تکلیف بازی پرسپولیس و ذوب آهن تا چهارشنبه معین میشود

وی اضافه کرد: برای یاری به فوتبال ملی و کاهش احتمال ابتلا بازیکنان پرسپولیس به کرونا چنین تصمیمی گرفتیم. وقتی تیم های پرطرفدار به سفر می فرایند، در شهر میزبان استقبال زیادی از آن تیم در فرودگاه، در راستا هتل و سایر اماکن می گردد. برای باشگاه ذوب آهن هم این حالت رخ داد و در سفر این تیم به آبادان، تعدادی از طرفداران حریف از بعضی بازیکنان ذوب آهن در های هتل و استادیوم استقبال نموده بودند و انتقال ویروس صورت گرفت.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ادامه داد: به واسطه همین شرایط و پروتکل های سخت گیرانه در قطر که ممکن بود فینال را تحت الشعاع قرار بدهد و نماینده کشورمان به دلیل ابتلای بعضی نفراتش به کرونا نتواند در ملاقات نهایی لیگ قهرمانان شرکت کند، استثنائا تصمیم گرفتیم ملاقات پرسپولیس با نساجی معوق گردد و تیم پرسپولیس در تهران تحت کنترل بهداشتی و پزشکی قرار بگیرد.

مهدی درباره احتمال برگزاری بازی پرسپولیس و ذوب آهن با توجه به شرایط سختی که کرونا برای تیم اصفهانی ایجاد نموده است، گفت: قرار بود تیم ذوب آهن امروز به تهران بیاید، اما به نظر می رسد پروازش لغو شده است. کل اعضای کادرفنی، بازیکنان و عوامل تیم ذوب آهن از سوی ایفمارک مورد تست کرونا قرار می گیرند و نتایج تست ها برای برگزاری بازی معین نماینده است. طبق دستورالعمل وقتی تعداد کرونایی های یک تیم به اندازه ای بالا برود که ریسک برگزاری بازی بالا برود، خود سازمان لیگ تست ها را انجام می دهد.

وی ادامه داد: از این به بعد هم این برنامه را داریم و اگر تعداد کرونایی های یک تیم بیش از حد معمول باشد، خود سازمان لیگ کنترل را انجام می دهد. تا فردا تست های ما از تیم ذوب آهن انجام می گردد و تا چهارشنبه هم نتایج معین خواهد شد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اعتراض بعضی مربیان به تصویربرداری از روی نیمکت تیم ها مطرح نمود: به صورت کلی استفاده از وسایل ارتباط جمعی مانند موبایل روی نیمکت ها ممنوع است. هویت فردی هم که آن فیلم را گرفته تا به امروز برای ما معین نشده و درصورت معین شدن هویت، مسلما با وی برخورد می کنیم. مسئله ای هم در بحث استقرار عکاسان و اصحاب رسانه کنار نیمکت ها داریم و بعضی مواقع هم آن ها پس از بازی در زمین حضور پیدا می نمایند. البته خبرنگاران به واسطه حرفه ای بودن معمولا چنین کاری انجام نمی دهند و باید معین گردد چه کسی آن فیلم را از فکری گرفت.

مهدی در تبادل نظر با رادیو تهران ادامه داد: نمی خواهیم آن صحبت ها را تایید کنیم و رعایت اخلاق وظیفه همه افراد جامعه است، اما بدتر از آن انتشار این موارد است. اگر قصد فرد منتشر نماینده فیلم برخورد با این مسائل بود می توانست آن را محرمانه در اختیار ارکان قضایی فدراسیون قرار بدهد و انتشارش بی اخلاقی بود. سازمان لیگ از مقابله با اینگونه موارد استقبال می نماید، اما به نظر من انتشار چنین فیلمی مورد تایید هیچکس نیست.

وی اعلام نمود: به رعایت اخلاق احتیاج داریم، اما این موضوع دو بحث دارد. ابتدا نباید چنین حرف هایی را به زبان آورد و اگر هم فردی آن ها را می شنود نباید انتشار بدهد. هر دو گروه را مورد انتقاد قرار می دهیم و برخورد هم صورت می گیرد. امیدوارم منتشر نماینده فیلم از اقدام خود پشیمان شده باشد. اتفاق بد اتفاق افتاده این است که یک سرمربی خوب ما به واسطه عصبانیت الفاظی را به کار برده که شاید می توانستیم ان را پنهان کنیم. در مقابل باشگاه خوب فولاد خوزستان هم از این الفاظ ناراحت و دلخور است. جامعه طرفداری هم در تقابل با هم قرار گرفتند. انتشار این فیلم تنها منتشر کردن یک بی ادبی نبوده و فضای مسمومی را هم ایجاد نموده است که واقعا به نظر من کار زشتی است. این حالت فضای لُمپنی ایجاد کرد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره انتقاد رحمان رضایی به راستی آزمایی تست کرونای بازیکنان ذوب آهن پس از ملاقات با شهرخودرو گفت: برای هر مسابقه بنا به دوره ای که معین شده از پزشک تیم می خواهیم جواب تست ها را برای سازمان لیگ ارسال کند. به محض بالا رفتن نرخ ابتلا با هدف جلوگیری و کنترل اشاعه ویروس و شناسایی راستا ابتلای بازیکنان خود سازمان لیگ وارد عمل می گردد. ما نباید قبل از بازی تست بگیریم بلکه چنین کاری را باید خود تیم انجام بدهد.

مهدی اضافه کرد: اگر به شرایط غیرمعمولی برخورد کنیم برای کنترل های بعدی سازمان لیگ وارد عمل می گردد. مطرح کردن راستی آزمایی بعد از بازی به عنوان نوشدارو بعد از مرگ سهراب و کنترل بازی برای پرسپولیس شبهه ای است که برای دوستان به واسطه نخواندن دستورالعمل ایجاد می گردد. پروتکل ها معین، منتشر و ابلاغ شده است و این طبق این راستا قانونی پیش می رویم.

وی درباره لزوم دست دادن کادرفنی و بازیکنان دو تیم پس از هر ملاقات گفت: زمانی می گفتیم تنش ها و خستگی ها روی نیمکت به دلیل فشار طرفداران است. با وجود اینکه از غیبت طرفداران روی سکو شاد نیستیم، اما از طرفی شادیم که متوجه شدیم در این اتفاق ها طرفدار نقشی نداشته است و خود عزیزان روی نیمکت چنین جوی ایجاد می نمایند. خیلی از بازی های ما در سطوح مختلف لیگ ها با تنش بالایی روی نیمکت ها برگزار می گردد و ابتدا باید خویشتنداری از روی نیمکت آغاز شده و در ادامه به بازیکنان در داخل زمین منتقل گردد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیح داد: فضا را متشنج کردن در فوتبال ایران مد شده است. روی داور و بازیکن حریف فشار می گذارند و ابتدا باید این موضوع را حل کنیم. صرف نظر از هر نتیجه ای خاطره بازی می ماندو چه قدر خوب است با دوستی و لبخند از هم جدا شویم. همواره گفته ام بازیکن فعلی فلان تیم خبر ندارد در نیم فصل بازیکن همان تیم باشد و راستا شاید شرایطی را رقم بزند که در آبنده جزو تیمی باشد که با آن برخورد داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1445

به "تکلیف بازی پرسپولیس و ذوب آهن تا چهارشنبه معین میشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف بازی پرسپولیس و ذوب آهن تا چهارشنبه معین میشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید