حرکت هواداران مورالس به سمت پایتخت بولیوی

به گزارش تور یونان ارزان، جمعی از هواداران اوو مورالس، رئیس جمهور مستعفی بولیوی به طرف لاپاز، پایتخت بولیوی به راه افتاده اند.

حرکت هواداران مورالس به سمت پایتخت بولیوی

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جمعی از تظاهر کنندگان هوادار اوو مورالس، رئیس جمهور مستعفی بولیوی در جاده منتهی به طرف لاپاز، پایتخت بولیوی به راه افتاده اند.

این در حالی است بخش تصویری خبرگزاری فرانسه پیش تر اعلام نموده بود هواداران مورالس بولیوی روز دوشنبه در حمایت از وی تظاهرات کردند.

این خبرگزاری تصاویری از تظاهرات بومیان سرخپوست بولیوی را در حمایت از مورالس نشان داد. فلیکس اوریا، رئیس سرخپوستان گفت: در صورت امکان ما تا آخر خواهیم رفت، ما ترسو نیستیم.

وی اضافه نمود: کاماچو (لوئیس فرناندو کاماچو از چهره های مخالف بولیوی) کسی نیست. او حق ندارد مهلت یک روزه، یک ساعته یا دو ساعته به برادر ما , رئیس جمهور ما, بدهد تا او را به کناره گیری وادارد، ما مردم هستیم، رای ما کجاست؟

آستبان یکی دیگر از روسای سرخپوستان گفت: کاماچو هیچ قدرتی ندارد، ما هستیم که به او آخرین فرصت را می دهیم تا این کشور را, بولیوی را، ترک کند.

کارلوس مسا، نامزد شکست خورده در انتخابات ریاست جمهوری بولیوی روز یکشنبه خواستار برگزاری انتخاباتی جدید به منظور خروج کشور از بحران فعلی شد که پس از انتخابات دوباره و بحث انگیز مورالس در انتخابات اواخر اکتبر به وجود آمده است.

مارسلو ابرارد، وزیر خارجه مکزیک خاطرنشان کرد این کشور به مورالس پناهندگی سیاسی داده است.

وزیر خارجه مکزیک گفت اعطای پناهندگی به مورالس، به درخواست خود او بوده است.

وزیر خارجه مکزیک گفت از وزیر خارجه بولیوی خواسته است عبور ایمن اوو مورالس از بولیوی به مکزیک را تضمین کند.

این در حالی است که صبح روز گذشته مارسلو ابرارد، وزیر خارجه مکزیک با اشاره به اینکه سفارت مکزیک در لاپاز، پایتخت بولیوی، 20 مقام و نماینده بولیویایی را طی چند هفته گذشته پذیرش نموده است خاطرنشان کرد مکزیک حاضر است در صورت درخواست اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی به او پناهندگی بدهد.

اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی که به تازگی از سوی کمیسیون انتخابات این کشور برنده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده بود، به دنبال افزایش اعتراضات به نتایج انتخابات مجبور شد از سمت خود استعفا کند. (بیشتر بخوانید)

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 700

به "حرکت هواداران مورالس به سمت پایتخت بولیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت هواداران مورالس به سمت پایتخت بولیوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید