اخبار سیاسی

ابهام های شورای نگهبان در رابطه با طرح ساماندهی صنعت خودرو رفع شد

ابهام های شورای نگهبان در رابطه با طرح ساماندهی صنعت خودرو رفع شد.

19 دی 1400

سویه نو کرونا سردمدار اخبار دنیا

سویه تازه ویروس کرونا سردمدار اخبار روزنامه های دنیا است. واشنگتن تایمز و نیویورک تایمز امروز هر دو از این ویروس نوشته اند.

18 دی 1400

دعوت هیئت نظارت مرکزی دانشگاه آزاد از اتحادیه های دانشجویی برای فعالیت در این دانشگاه ، اتحادیه اول و دوم موجودیت خارجی ندارند

هیئت نظارت مرکزی دانشگاه آزاد از اتحادیه های دانشجویی برای راه اندازی دفاتر خود و فعالیت در این دانشگاه دعوت به کرد.

16 دی 1400

آغاز ساماندهی محوطه پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: عملیات سامان دهی محوطه پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه، با فاصله یک روز پس از دستور وزیر میراث فرهنگی اجرایی شد.

11 دی 1400

کره جنوبی از سیستم کنترل تاکسی های هوایی رونمایی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، با این روش مدت زمان سفر دو سوم کاهش می یابد.

23 آذر 1400

آمریکا به تهدید مستقیم چین درباره تایوان روی آورد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به تهدید مستقیم چین روی آورد و هشدار داد که اگر چین از قوه قهریه برای تغییر شرایط موجود در مورد تایوان استفاده کند، واشنگتن و متحدانش وارد عمل خواهند شد.

16 آذر 1400

تور بلغارستان: 45 جهانگرد از جمله 12 کودک قربانی تصادف مرگبار اتوبوس در بلغارستان

بر اثر تصادف یک اتوبوس و آتش گرفتن آن در غرب بلغارستان که اغلب مسافران آن گردشگران مقدونیه شمالی بودند، دست کم 45 نفر از جمله 12 کودک جان باختند.

15 آذر 1400

تور دوحه: امیر قطر استوارنامه سفیر نو مصر را تحویل گرفت

سفیر تازه مصر در دوحه پایدار نامه خود را تقدیم امیر قطر کرد.

10 آذر 1400

مقاله: ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)

ساختمان رایشتاگ هم اکنون منزلگاه پارلمان آلمان است اما تا رسیدن به این نقطه راهی طولانی را طی کرده است. هر سال هزاران نفر از مسافران تور آلمان از رایشستاگ دیدن می کنند و به یک دلیل خوب: همیشه پیش نمی آید بتوانید از یک منظره پانورامیک شگفت انگیز لذت ببرید،...

4 آذر 1400

رایزنی وزرای خارجه ایران و بلاروس درباره شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز لیتوانی

وزرای امور خارجه ایران و بلاروس در تماسی تلفنی درباره شرایط اتباع ایرانی گرفتار در منطقه مرزی بلاروس و لیتوانی رایزنی کردند.

1 آذر 1400

برای تحول در صنعت نشر باید فناوری ها را به رسمیت بشناسیم

خبرنگاران ، در روزگاری که ناشران برای فهم سلیقه و ذائقه مخاطب بالقوه خود و تبدیل آن به مشتری وفادار از فناوری های نوین مانند داده کاوی بهره می برد و بیکن ها این امکان را به خرده فروشان می دهند که براساس موقعیت مکانی مشتریان، پیشنهادهایی سفارشی شده به...

26 آبان 1400

مستاجران بخوانند ، چطور برای مسکن مقرون به صرفه ثبت نام کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، ساخت و تحویل دو میلیون واحد مسکن مهر حدود 14 سال زمان برد و طرحی که از سال 86 شروع شده بود تا سال 1400 همچنان ادامه داشت. علاوه بر این، در دولت سابق نیز قرار شد که دو ساله بیش از 400 هزار واحد مسکن ملی ساخته و تحویل مردم گردد اما در عمل این...

21 آبان 1400

اوپک پلاس به سقف فراوری نرسید

اوپک و متحدانش بار دیگر پیروز نشدند طبق اهداف معین شده نفت کافی فراوری نمایند و کمبود عرضه را همزمان با احیای دنیا از پاندمی ویروس کرونا تشدید کردند.

18 آبان 1400

باقری کنی: سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک نگاه راهبردی است

معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران، همکاری برای صلح منطقه ای، ارتقای مناسبات اقتصادی و رفع موانع در تجارت را سرفصل مهم سفر خود به پاکستان نام کرد و اضافه نمود: سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک نگاه راهبردی است که برای تامین منافع متقابل بسیار حائز اهمیت...

2 آبان 1400

کتابخانه های دانشگاه فرهنگیان در دست تجهیز و احیاء، مشکل بودجه و اعتبار نداریم

به گزارش خبرنگاران(ایبنا)-نفیسه خلیلی؛ به گفته حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، مراکز دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور، دارای 98 کتابخانه هستند که بعضی از این مراکز از نظر منابع، غنی و بعضی دیگر دارای منابع ضعیف تری هستند.

28 مهر 1400

تور ارزان برزیل: ضرورت تغییر رویکرد همکاری های کشاورزی ایران و برزیل بهدیپلماسی غذایی

تهران (پانا) - وزیر جهاد کشاورزی گفت تغییر رویکرد همکاری های کشاورزی ایران و برزیل از تجاری به دیپلماسی غذایی لازم است.

23 مهر 1400

تور ارزان روسیه: گزارش اسلامی از توسعه همکاری های هسته ای صلح آمیز ایران و روسیه

تهران (پانا) - رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به قراردادهای دوجانبه با روسیه در حوزه هسته ای گفت به تفاهم رسیدیم که در مذاکرات نو ساز و کارهای متفاوتی را با هدف سرعت گرفتن کارها پایه گذاری کنیم.

17 مهر 1400

پرونده سرمربی قبلی پرسپولیس زیر ذره بین وزارت ورزش

باشگاه پرسپولیس با حکم دادگاه عالی ورزش ملزم به پرداخت طلب 580 هزار دلاری به گابریل کالدرون و 95 هزار دلاری به خواکین دستیار وی همراه سود پنج درصد سالیانه شد.

16 مهر 1400

طراحی خانه ویلایی کوچک: در صورت استمرار ماجراجویی ترکیه و آذربایجان، نخجوان و قره باغ را به ایران باز می گردانیم

نماینده مجلس در توئیتی در واکنش به اظهارات اخیر الهام علی اف در توئیتی نوشت: در صورت استمرار ماجراجویی، نخجوان و قره باغ را به ایران باز می گردانیم.

11 مهر 1400

اعتراض شدید لاوروف به فعالیت های نظامی ناتو در نزدیکی مرز روسیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه طی سخنانی با انتقاد از تحرکات اخیر ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه و بلاروس گفت: مدتهاست که کشورهای عضو ناتو فعالیت نظامی خود را در قلمرو اعضای نو این اتحادیه، در نزدیکی مرزهای فدراسیون روسیه...

27 شهریور 1400
تعداد: (478)