کشف بقایای یک خانه باستانی رومی و موزائیکی بی نظیر در ایتالیا

به گزارش تور یونان ارزان، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های واصله، کشف بقایای یک خانه باستانی رومی و موزائیکی بی نظیر در ایتالیا صورت گرفت.

کشف بقایای یک خانه باستانی رومی و موزائیکی بی نظیر در ایتالیا

وزارت فرهنگ ایتالیا خاطرنشان کرد که باستان شناسان ایتالیایی یک عمارت رومی مجلل را در نزدیکی کولوسئوم کشف نموده اند که در آن موزائیک بی نظیری از صدف، مرمر و سنگ های قیمتی ساخته شده است.

در این موزائیک سه کشتی سوار بر موج به مقصد یک شهر ساحلی حرکت می نمایند. براساس سایر عناصر به تصویر کشیده شده در این موزائیک میتوان احتمال داد که مالک این خانه بیش از دو هزار ساله پیروز یک نبرد بوده است.

قدمت این ساختمان به فاصله نیمه دوم قرن دوم پیش از میلاد و اواخر قرن یکم پیش از میلاد باز می شود و وزیر فرهنگ ایتالیا با انتشار بیانیه ای درباره کشف این بنا آن را یک گنجینه اصیل مطرح نمود.

این عمارت در پی کشف مجموعه ای از دیوارها در سال 2018 پیدا شده و تا به امروز فقط بعضی از اتاق های آن کاوش شده است و حفاری در این مکان تا سال 2024 همچنان ادامه خواهد داشت.

اتاق اصلی این عمارت به شکل یک سالن ضیافت ساخته شده و بیشتر در ماههای فصل تابستان مورد استفاده قرار می گرفته است.

براساس بیانیه وزارت فرهنگ ایتالیا، مالک این عمارت یک اشراف زاده و به احتمال زیاد یک سناتور بوده که به لطف لوله های سربی بین دیوارهای پرنقش و نگار مهمانانش را با بازی های آبی تماشایی سرگرم می نموده است.

با این حال، براساس این بیانیه آنچه این اکتشاف را به یک یافته استثنایی تبدیل نموده، دیواری خارق العاده است که با موزائیکی به اصطلاح روستیک پوشیده شده است که از نظر زمان شناسی و پیچیدگی صحنه های به تصویر کشیده شده بی نظیر است.

به گفته این وزارتخانه، توالی پیچیده ای از صحنه ها به وسیله انواع مختلف صدف، سنگ آبی مصری، شیشه های گرانبها، تکه های کوچک سنگ مرمر سفید یا انواع دیگر سنگ ها به تصویر کشیده شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 22 آذر 1402 بروزرسانی: 22 آذر 1402 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2372

به "کشف بقایای یک خانه باستانی رومی و موزائیکی بی نظیر در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بقایای یک خانه باستانی رومی و موزائیکی بی نظیر در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید