راه اندازی سامانه نماگر کووید 19

به گزارش تور یونان ارزان، سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام از راه اندازی سامانه نماگر کووید 19 در این پایگاه اطلاع داد و گفت: هدف از راه اندازی این سامانه، تسریع فرایند اطلاع رسانی در زمینه یافته های جدید علمی در خصوص این بیماری و یاری به پژوهشگران، سیاستگذاران حوزه سلامت و عموم مردم جهت پاسخ دهی مطلوب به این همه گیری دنیای است.

راه اندازی سامانه نماگر کووید 19

به گزارش تور یونان ارزان، دکتر محمدجواد دهقانی با بیان این که نماگر کووید-19 (با نام انگلیسی ISC COVID-19 Visualizer) سامانه ای است که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) راه اندازی شده است گفت: این سامانه اطلاعات لحظه ای را در خصوص بیماری کروناویروس 2019 شامل آمار و اطلاعات مربوط به مبتلایان، گزارش های آماری و مقالات علمی ارائه می دهد. هدف از راه اندازی این سامانه، تسریع فرایند اطلاع رسانی در زمینه یافته های جدید علمی در خصوص این بیماری و یاری به پژوهشگران، سیاستگذاران حوزه سلامت و عموم مردم جهت پاسخ دهی مطلوب به این همه گیری جهانی است.

وی اضافه کرد: اطلاعات این پایگاه، شامل آمار مربوط به شرایط انتشار بیماری به تفکیک کشور و جدیدترین مقالات علمی به صورت روزانه به روزرسانی می گردد. این سامانه دارای یک نقشه جهانی از شرایط همه گیری بیماری کووید-19 است که می توان با جستجو در آن تازه ترین آمار مبتلایان، مرگ و میر، درمان شدگان و همچنین نسبت های ابتلا به جمعیت را به تفکیک هر کشور مشاهده کرد. ساختار رنگ بندی نقشه نیز بر اساس نرخ و شدت رخداد بیماری در هر کشور، طیفی از تیره تا روشن را نمایان می سازد.

دهقانی ادامه داد: این سامانه همچنین مجموعه ای منحصربه فرد و گسترده از تازه ترین مقاله علمی منتشر شده و پیش چاپ در زمینه بیماری کرونا ویروس جدید 2019 به همراه متن کامل این مقالات را در دسترس محققان قرار می دهد. آدرس وبگاه این سامانه https://maps.isc.gov.ir/covid19/ بوده که به وسیله وبگاه اصلی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) (https://www.isc.gov.ir) در دسترس خواهد بود.

بنا بر اعلام روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، وی درباره اطلاعات موجود در این سامانه گفت : در حال حاضر بیش از 1629 مدرک از آخرین یافته های علمی درخصوص ویروس کووید-19 درقالب مقاله تمام متن در این سامانه در دسترس محققان و پژوهشگران قرار گرفته است و البته این اطلاعات به طور روزانه به روز رسانی می گردد. از این تعداد پژوهش، کشور چین بیشترین مشارکت را در مقایسه با سایر کشورهای جهان در این حوزه داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 986

به "راه اندازی سامانه نماگر کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه نماگر کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید