راه اندازی 7 سایت گردشگری در کوهرنگ ، شهر برفی از 24 بهمن آماده میزبانی از گردشگران می گردد (طراحی سایت)

به گزارش تور یونان ارزان، فرماندار شهرستان کوهرنگ با اشاره به اینکه در سفر ریاست جمهوری 24 میلیارد تومان برای توسعه این شهرستان اختصاص یافته است گفت: تا به امروز 5 میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص داده شده و در کوشش هستیم با جذب کامل این بودجه 7 سایت اصلی گردشگری در این شهرستان راه اندازی کنیم.

راه اندازی 7 سایت گردشگری در کوهرنگ ، شهر برفی از 24 بهمن آماده میزبانی از گردشگران می گردد (طراحی سایت)

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، شهباز اکبری امروز در شهرکرد گفت: شهرستان کوهرنگ علی رغم شرایط جغرافیایی و بافت جهانگردی خاص دارای زیرساخت های ضعیفی است و در دولت گذشته به حوزه جهانگردی بی مهری شده است.

فرماندار شهرستان کوهرنگ با اشاره به اینکه در سفر ریاست جمهوری به استان 24 میلیارد تومان برای توسعه این شهرستان اختصاص یافت، اضافه کرد: تا به امروز 5 میلیارد تومان از این اعتبارات تخصیص داده شده و در کوشش هستیم تا با جذب کامل این بودجه 7 سایت اصلی جهانگردی این شهرستان را راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: آبشار تونل اول کوهرنگ، پیست اسکی کوهرنگ، چشمه دیمه، آبشار شیخ علیخان، رودخانه صمصامی، روستای مورز و بازفت و بخش دوآب صمصامی و چمن گلی از جمله بخش هایی است که باید در وهله اول برای جذب جهانگرد آماده سازی شوند و امکانات لازم این منطقه ها فراهم گردد.

اکبری با اشاره به اینکه شهرستان کوهرنگ در ردیف سایت های جهانگردی است، بیان نمود: تا به امروز مقرر شده برای 3 شهرداری چلگرد، دوآب صمصامی و بازفت تجهیزات لازم ارسال گردد که یک مورد ارسال شده و دو مورد بعدی در دستور کار است.

تخصیص 50 میلیارد ریال خارج از بودجه مالی برای 5 روستا

وی با بیان اینکه مصوب شده 80 میلیارد ریال از وزارت نیرو به شهرداری چلگرد پرداخت گردد، گفت: در حال حاضر 50 میلیارد ریال خارج از بودجه سال مالی 1401 برای توسعه 5 روستای این شهرستان تخصیص داده شده است.

اکبری توضیح داد: ساختمان فرمانداری شهرستان کوهرنگ که از سال 92 نیمه کاره رها شده بود با اعتباری بالغ بر 75 میلیارد ریال تکمیل شد و به بهره برداری رسید، بعلاوه 9 میلیارد تومان به ساختمان فرهنگسرای این شهرستان تخصیص یافت که پس از مساعد شدن هوا تکمیل می گردد و در سال آینده به بهره برداری می رسد.

فرماندار شهرستان کوهرنگ با اشاره به اینکه ساختمان شبکه بهداشت این شهرستان در ماه آینده به بهره برداری می رسد، اعلام کرد: بودجه هایی نیز برای تکمیل استادیوم 120 نفری و سالن تیرانداری این شهرستان تخصیص داده شده و تا سال آینده این اماکن ورزشی به بهره برداری می رسند.

پوشش 90 درصدی اینترنت در شهرستان کوهرنگ

وی با بیان اینکه در حال حاضر 90 درصد مردم شهرستان به اینترنت دسترسی دارند، گفت: در دولت سیزدهم شبکه اینترنت به 40 نقطه شهرستان کوهرنگ رسید که 25 مورد 4G و بقیه به اینترنت عادی دسترسی پیدا کردند، 10 درصد منطقه ها به جای مانده نیز جمعیت بسیار اندکی دارند.

اکبری شرح داد: جشنواره شهر برفی کوهرنگ از 24 بهمن ماه در شهرستان کوهرنگ شروع می گردد و همه امکانات رفاهی، تجهیزات، هتل ها و مراکز رفاهی برای حضور جهانگردان ساماندهی شدند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2277

به "راه اندازی 7 سایت گردشگری در کوهرنگ ، شهر برفی از 24 بهمن آماده میزبانی از گردشگران می گردد (طراحی سایت)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 7 سایت گردشگری در کوهرنگ ، شهر برفی از 24 بهمن آماده میزبانی از گردشگران می گردد (طراحی سایت)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید