رتبه سوم خراسان رضوی در طلاق

به گزارش تور یونان ارزان، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در امور شهرستان ها گفت: درصد طلاق در استان خراسان رضوی بالاست؛ به طوری که سومین رتبه طلاق کشور مربوط به این استان است.

رتبه سوم خراسان رضوی در طلاق

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

مجید صفایی مقدم در گفت وگو با خبرنگاران، اضافه کرد: با وجود اینکه هدف از ازدواج باید آگاهانه، به هنگام و پایدار باشد، اما چنین اتفاقی نمی افتد و جوانان نمی دانند چه زمانی ازدواج نمایند و اغلب از روی ناآگاهی است.

وی با بیان اینکه اگر جوانان قبل از ازدواج مشاوره بگیرند درصد طلاق کاهش پیدا می نماید، عنوان نمود: اگرچه پایگاه معنوی کشور هستیم، اما درصد طلاق در استان خراسان رضوی بالاست؛ به طوری که سومین رتبه طلاق کشور مربوط به این استان است.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در امور شهرستان ها، گفت: هرچند بعضی سمن ها در حوزه ازدواج فعال هستند، اما درصد طلاق بالاست، چون مشاوره خوبی به جوانان داده نمی گردد.

صفایی در ادامه با اشاره به اینکه چون سمن های فعال در سطح استان خراسان کم است، حوزه جوانان کم فروغ است، اضافه کرد: در حال حاضر 200 خانه جوان در سطح کشور در حال ساخت است. هدف از ساخت خانه های جوان برای فراگیری ارتباطات اجتماعی و دیگر آموزش ها برای مدیریت آینده کشور است.

صفایی گفت: بودجه های خوبی در استان خراسان وجود دارد ولی کسانی از این اعتبارات بهره مند خواهند شد که سمن داشته باشند. سمن هایی که اکنون هستند 20 درصدشان در حوزه فرهنگی و 60 درصد در حوزه اجتماعی و باقی در دیگر حوزه ها فعال هستند.

وی بیان نمود: کوشش می کنیم در سطح استان سمن ها را به سمت مسائل مالی سوق دهیم تا جوانان را کارآفرین کنیم، از سویی هرچند سعی می گردد بین جوانان شهر و جامعه با نهادهای دولتی ارتباط خوبی برقرار گردد ولی هنوز کم فروغ است.

صفایی در خاتمه عنوان نمود: طی سال گذشته از وزارت ورزش و جوانان 600 سمن اعتبار گرفتند و سال جاری نیز 600 سمن دیگر در کشور اعتبار نامه خواهند گرفت که تا به امروز 370 سمن محقق شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 770

به "رتبه سوم خراسان رضوی در طلاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه سوم خراسان رضوی در طلاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید