سری دوم شهرهای شلوغ و خلوت تر برای سفر

به گزارش تور یونان ارزان، ظرفیت اقامتگاه های رسمی در 12 شهر و جزایر خلیج فارس تکمیل شده و مسافران در مراکز اقامتی غیررسمی و اضطراری همانند حسینیه ها، مدارس و سالن های ورزشی اسکان داده می شوند. پیش بینی ها بر این است که این 12 شهر در هفته دوم تعطیلات نوروز، کمی خلوت گردد، اما شهرهای شمالی روزهای شلوغ تری را به نسبت هفته اول تعطیلات تجربه خواهند کرد.

سری دوم شهرهای شلوغ و خلوت تر برای سفر

به گزارش دنیای سفر مصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی به ایسنا گفت: در شهرهای شیراز، بندرعباس، بوشهر، گناوه، دیلم، لنگه، خمیر، پل، تمام جزایر جنوبی، چابهار، یزد، اصفهان و مشهد ظرفیت اقامتگاه های رسمی تکمیل شده است، اما هنوز برای شرایط اضطراری جا برای اقامت وجود دارد و مشکل اسکان مسافران نوروزی که سال 98 با بارندگی های شدید پیش آمد، برطرف شده است و اماکن اضطراری در این شهرها برای اسکان به کار گرفته شده است، مثلا در شیراز مدارس تکمیل ظرفیت شده اند و از حسینیه ها برای اسکان مسافران استفاده شده است، سالن های ورزشی شهر شیراز نیز برای اسکان درنظر گرفته شده است. در بوشهر هم شرایط مشابه شیراز است. در سایر شهرها هنوز شرایط حاد نشده است.

چند شهر خلوت تر در استان های جنوبی برای اسکان نوروزی

او با اشاره به شهرهای مکمل برای سفر در نزدیکی شهرهایی که تکمیل ظرفیت شده اند، اظهار کرد: چندی پیش، شهرهای مکملِ مراکز پرازدحام پیشنهاد شدند، مثلا در بوشهر دشستان معرفی شده بود که اکنون مراکز اقامتی آن تکمیل ظرفیت شده است و به جای آن، شهرهای دشتی، عسلویه و جم گزینه پیشنهادی برای مسافرانی است که راهی بوشهر شده اند و به اقامتگاه احتیاج دارند.

فاطمی افزود: در استان هرمزگان شهرهای میناب، سیریک، حاجی آباد و رودان پیشنهاد شده که البته برای استفاده از ظرفیت اسکان اضطرار (مثل مدارس، سالن های ورزشی و ...) است، چون در این منطقه ها نیز بومگردی ها و اقامتگاه های رسمی تکمیل ظرفیت شده اند.

او اضافه نمود: ظرفیت تحمل جزیره هرمز را حدود هفت هزار نفر اعلام نموده بودند و پیش بینی ما این بود که بارگذاری مسافر در این جزیره بیش از این تعداد باشد، ولی هرمز هنوز به این آمار مسافر نرسیده است. تا روز دوم فروردین ماه این تعداد پنج هزار نفر بود. ظرفیت تحمل جزیره هرمز فعلا مشکل ندارد.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: همچنان توصیه برای سفر به استان های تهران، البرز، سمنان، خراسان جنوبی، مرکزی و کرمان، سیستان و بلوچستان به جز چابهار است. اگرچه در بسیاری از شهرهای این استان ها ظرفیت اقامتگاه ها تکمیل شده، اما هنور ظرفیت برای اسکان وجود دارد.

هفته دوم در استان های شمالی شلوغ تر می گردد

فاطمی با پیش بینی شلوغی و ازدحام جمعیت در استان های مازندران و گیلان در هفته دوم تعطیلات، اظهار کرد: استان های شمالی درحال حاضر شرایط خیلی حادی ندارند، هرچند اقامتگاه های رسمی در مازندارن و گیلان ظرفیت خالی ندارند، اما هنوز برخی شهرها ظرفیت اسکان برای مسافر دارند. نگرانی ما هفته دوم تعطیلات است، مسؤولان استانی نیز این احتمال را داده اند در هفته دوم، مردم بیشتری به سمت شهرهای شمالی سفر نمایند، چرا که در هفته اول، بارندگی و برف را در شهرهای شمالی شاهد بودیم.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی بعلاوه پیش بینی کرد استان اصفهان، فارس و یزد و حتی استان های جنوبی در هفته دوم، به نسبت هفته اول تعطیلات نوروز خلوت تر شوند.

فاطمی با اشاره به توزیع زمانی سفر در تعطیلات نوروز سال جاری، گفت: فروش بلیت و رزروهای پیش فروش شده نشان می دهد سفرهای نوروزی در هفته دوم تعطیلات 13 درصد و در هفته اول، سه درصد رشد را تجربه خواهد نمود.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2117

به "سری دوم شهرهای شلوغ و خلوت تر برای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سری دوم شهرهای شلوغ و خلوت تر برای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید