شستا را بفروشیم یا نه؟

به گزارش تور یونان ارزان، به گزارش خبرنگاران، نماد شستا که حدود 2 ماه و نیم متوقف بود در جریان معاملات هفته گذشته بازگشایی شد و فرایند خوبی داشت اما در معاملات 2 روز قبل فرایند نزولی داشتو عرضه در این نماد باعث فرایند نزولی شاخص کل بازار سهام نیز شده است.

شستا را بفروشیم یا نه؟

نماد شستا به دلیل توقف از اصلاح بازار سهام جامانده است اما آیا این نماد قرار است اصلاح داشته باشد؟ چه زمانی فرایند شستا مثبت می شود؟

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با نماد شستا گفت: در حالی معاملات روز چهارشنبه شستا با 580 میلیون حجم و ارزش ریالی 1600 میلیارد تومان بسته شد که در محدوده قیمتی 2800 تا 3100 تومان نزدیک به 2/8 میلیارد سهم معادل تقریبی 30% کل شناوری سهم جابه جا شده است تا سهام این شرکت پس از دو ماه نیم بسته بودن و افت 55 درصدی از سقف تاریخی به تعادل برسد.

به این ترتیب به نظر می رسد فشار فروش در این سهم به حداقل رسیده باشد و با توجه به تعادل قیمتی و پتانسیل رشد در سهام زیر مجموعه این شرکت از جمله حکشتی، تیپیکو و سیتا، به زودی فرایند قیمتی سهم بتواند تغییر کند.

همچنین این کارشناس در ادامه اضافه کرد: اخبار مربوط به عرضه اولیه شرکت های زیر مجموعه شستا هم می تواند محرک خوبی برای رشد ارزش سهام باشد.

همچنین بر اساس مصاحبه های مدیران این شرکت مبنی بر ارزش قیمتی بالای این سهم نسبت به ارزش روز و نقش مهم این نماد بر شرایط مجموعه بازار سرمایه و آگاهی سازمان بورس به این موضوع، می توان به پتانسیل های تغییر فرایند قیمتی بیش از پیش خوشبین بود.

باقر خادمی، هفته پیش هم در زمان بازگشایی این نماد گفته بود چون سهامداران شستا عمدتا تازه واردان به بازار هستند به نوعی این نماد ضامن اعتماد بازار سهام است و احتمالا از این نماد حمایت می شود تا ریزش زیادی نداشته باشد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1410

به "شستا را بفروشیم یا نه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شستا را بفروشیم یا نه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید