قهرمانی عموزاد، امامی و محمدیان در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد

به گزارش تور یونان ارزان، تهران (پانا) - نفرات برتر پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی کشور، به عنوان مرحله نخست انتخابی تیم ملی، مشخص شدند.

قهرمانی عموزاد، امامی و محمدیان در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد

با برگزاری رقابت های رده بندی و فینال پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی کشور به عنوان مرحله نخست انتخابی تیم ملی، چهره نفرات برتر اوزان 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم مشخص شدند.

رضا مومنی در 57، رحمان عموزاد در 65، یونس امامی در 74، محسن مصطفوی در 86 و محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم با کسب عنوان قهرمانی، جواز حضور در رقابت های قهرمانی آسیا را بدست آوردند. نفرات نخست این رقابت ها بر اساس اعلام کادر فنی تیم ملی در چرخه انتخابی، راهی رقابت های قهرمانی آسیا می شوند.

در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری به دلیل نرسیدن سر وزن حضور در فینال را از دست داد تا رضا مومنی به عنوان نفر نخست انتخاب شود. با تصمیم کادر فنی تیم ملی و برای معرفی نماینده این وزن در رقابت های قهرمانی آسیا، احمدمحمدنژاد جوان با شکست علی خرم دل، مقابل رضا مومنی نفر نخست این وزن کشتی گرفت که این مبارزه در نهایت با نتیجه چهار بر یک به سود رضا مومنی به انتها رسید تا مومنی به عنوان نماینده سبک وزن ایران در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شود.

در جریان فینال حساس وزن 65 کیلوگرم، رحمان عموزاد خلیلی چهره با آتیه کشتی ایران و دارنده مدال های طلای نوجوانان و جوانان جهان مقابل مرتضی قیاسی نماینده ایران در المپیک توکیو در یک مبارزه سخت با نتیجه دو بر یک به رجحان رسید تا به عنوان نماینده ایران در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شود.

در فینال وزن 74 کیلوگرم یونس امامی دارنده مدال برنز جهان مقابل محمد فیروزپور دارنده مدال نقره امیدهای جهان با نتیجه قاطع 7 بر 2 پیروز شد و به عنوان قهرمانی رسید.

در فینال وزن 86 کیلوگرم، محسن مصطفوی با نتیجه 4 بر 3 از سد مجتبی اصغری گذشت و ضمن کسب عنوان قهرمانی به عنوان نماینده ایران در رقابت های قهرمانی آسیا انتخاب شد.

در فینال وزن 97 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان دارنده مدال برنز جهان با نتیجه 3 بر یک برابر اسماعیل نجاتیان به رجحان رسید و بر سکوی نخست ایستاد.

اسامی نفرات اول تا سوم پنج وزن نخست این رقابت ها به شرح زیر است:

فینال وزن 57 کیلوگرم:1- رضا مومنی2- احمد محمدنژاد جوان 3- علی خرم دل و شهداد خسروی

65 کیلوگرم: مرتضی قیاسی یک - رحمان عموزاد 2

نفرات سوم: ابوالفضل حاجی پور و رحمان رحیم پور

فینال وزن 74 کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور 2 - یونس امامی 7

نفرات سوم: حامد رشیدی و محمدرضا سرگو

فینال وزن 86 کیلوگرم: محسن مصطفوی 4 - مجتبی اصغری 3

نفرات سوم: عزت الله اکبری و علی منصوری

97 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان 3 - اسماعیل نجاتیان یک

نفرات سوم: میثم عبدی و حسین رمضانیان

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2085

به "قهرمانی عموزاد، امامی و محمدیان در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی عموزاد، امامی و محمدیان در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید