ماجرای میلیاردری که به خاطر تایتانیک ناپدید شد ، جستجوها ادامه دارد...

به گزارش تور یونان ارزان، جست وجوها برای یافتن زیردریایی تیتان که شامل پنچ سرنشین، از جمله یک میلیاردر انگلیسی است، همچنان ادامه دارد.

ماجرای میلیاردری که به خاطر تایتانیک ناپدید شد ، جستجوها ادامه دارد...

به گزارش خبرنگاران، زیردریایی تیتان که برای بازدید از لاشه کشتی غرق شده تایتانیک در اقیانوس اطلس ناپدید شده، دارای پنج سرنشین از جمله همیش هاردینگ ـ تاجر، خلبان، کاوشگر و جهانگرد فضایی بریتانیایی است.

هاردینگ، رئیس شرکت هواپیماسازی خصوصی Action Aviation است. گفته می شود او یکی از متخصصان ماموریت کشتی پنج نفره OceanGate است که عصر یکشنبه در حدود 435 مایلی جنوب سنت جانز، نیوفاندلند ناپدید شده است.

او سفرهای زیادی به قطب جنوب داشته است و در سال 2016 نیز باز آلدرین را همراهی کرد، که در سن 86 سالگی مسن ترین فردی شد که به قطب جنوب رسید. او همچنین سال گذشته با شرکت بلو اوریجین متعلق به جف بزوس به فضا رفت.

همیش هاردینگ دارنده فعلی سه رکورد جهانی گینس است که به فعالیت او به عنوان یک ماجراجو مربوط است. در سال 2019، او به دلیل سریعترین دور زدن زمین از طریق هر دو قطب، مورد تمجید قرار گرفت. در سال 2021، او به بیشترین مسافت طی شده در عمق کامل اقیانوس و بیشترین مدت زمان سپری شده در عمق کامل اقیانوس دست یافت. او در کنار ویکتور وسکوو با یک زیردریایی دو نفره به پایین ترین نقطه در اقیانوس های جهان، عمیق ترین نقطه دراز گودال ماریانا، در عمق حدود 11 کیلومتری رفتند.

گفته می شود شهزاده داوود، تاجر پاکستانی و پسرش سلیمان داوود، پل ـ هنری نارژئولت، کاشف فرانسوی و استاکتون راش، مدیر اجرایی و بنیانگذار کمپانی OceanGate دیگر سرنشینان زیردریایی ناپدیدشده تیتان هستند.

به میزان 96 ساعت (چهار روز) اکسیژن در زیردریایی وجود داشته که از صبح یکشنبه مورد استفاده سرنشینان قرار گرفته است. در حال حاضر هواپیماهای آمریکایی و کانادایی و همچنین کشتی های بزرگ در حال جست وجو در منطقه هستند، اما پیدا کردن این زیردریایی کار پیچیده ای است؛ زیرا کسی نمی داند زیردیایی به سطح آمده است یا نه و به همین دلیل باید هم سطح و هم اعماق اقیانوس جست وجو شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1402 بروزرسانی: 31 خرداد 1402 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2331

به "ماجرای میلیاردری که به خاطر تایتانیک ناپدید شد ، جستجوها ادامه دارد..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای میلیاردری که به خاطر تایتانیک ناپدید شد ، جستجوها ادامه دارد..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید