مالزی و کره جنوبی مبادلات تجاری خود را بر پایه ارزهای ملی قرار دادند

خبرنگاران: مالزی و کره جنوبی مبادلات تجاری دوجانبه را تا سقف 15 میلیارد رینگیت (برابر با 4.6 میلیارد دلار) بر پایه ارزهای ملی خود قرار دادند.

مالزی و کره جنوبی مبادلات تجاری خود را بر پایه ارزهای ملی قرار دادند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از برناما، بانک های مرکزی مالزی و کره جنوبی امروز از فعال شدن مکانیسم تسویه تجارت با پول های ملی مالزی و کره جنوبی خبر دادند.

بر اساس این مکانیسم 15 میلیارد رینگیت معادل 5 تریلیون وون برای تسویه مبادلات تجاری بین دو کشور در اختیار شرکت های مالزیایی و کره ای قرار می گیرد.

بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی مالزی این مکانیسم در چارچوب موافقت نامه مدیریت تبادل ارزهای ملی بین دو کشور که در 20 اکتبر 2013 امضا شد راه اندازی شده است.

بر این اساس بانک مرکزی مالزی مقادیری منابع اقتصادی به وون کره جنوبی را در اختیار بانک های مالزیایی قرار می دهد و این بانک ها نیز منابع دریافتی را در اختیار شرکت هایی مالزیایی قرار می دهند که در زمینه واردات از کره جنوبی فعالند.

به همین ترتیب بانک مرکزی کره جنوبی منابع اقتصادی به رینگیت در اختیار بانک های کره ای قرار می دهد تا به شرکت های کره ای که خواهان واردات از مالزی هستند اختصاص داده گردد.

در اطلاعیه بانک های مرکزی دو کشور آمده است این مکانیسم یاری می نماید انجام مبادلات تجاری مالزی و کره جنوبی بر اساس پول های ملی دو کشور تسهیل گردد.

این مکانیسم به نفع تجار دو کشور است زیرا ریسک عدم تطابق ارزی را کاهش می دهد و از سطح هزینه های معاملات بین دو کشور می کاهد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 آبان 1398 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 539

به "مالزی و کره جنوبی مبادلات تجاری خود را بر پایه ارزهای ملی قرار دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی و کره جنوبی مبادلات تجاری خود را بر پایه ارزهای ملی قرار دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید