مربی تیم ملی دوچرخه سواری : تعویق قهرمانی آسیا به نفع ما است، برنامه داریم اما باید بودجه باشد

به گزارش تور یونان ارزان، مربی تیم ملی دوچرخه سواری گفت: باتغییر زمان برگزاری مسابقات جاده قهرمانی آسیا ضرر نمی کنیم و اگر بتوانیم در این مدت مسابقه برویم به رکابزنان یاری زیادی می گردد.

مربی تیم ملی دوچرخه سواری : تعویق قهرمانی آسیا به نفع ما است، برنامه داریم اما باید بودجه باشد

از سفر با تور زمستان 99 پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

محمود پراش در تبادل نظر با خبرنگاران درباره برنامه تیم ملی دوچرخه سواری جاده پس از لغو مسابقات قهرمانی آسیا 2020 بیان نمود: ما برنامه ریزی خود را برای مسابقات داشتیم اما با توجه به شیوع ویروس کرونا برای اینکه سلامت ورزشکاران به خطر نیفتد این تصمیم گرفته شد که مسابقات لغو گردد و ما هم پیرو آن هستیم. به تعویق افتادن مسابقات هم به ضرر ما نخواهد بود بلکه فکر می کنم به نفع ما باشد.

او ادامه داد: ما سرمای زمستان را داشتیم در حالی که کشورهای شرق آسیا راحت تر تمرین می کردند و با تعویق زمان مسابقات، مشکل سرد بودن هوا را نداریم. همچنین اگر بتوانیم در این مدت حداقل مسابقات داخلی خود را برگزار کنیم می تواند به بالا رفتن سطح کیفی رکابزنان یاری کند.

پراش در خصوص انتخاب گزینه ها و برنامه ریزی برای کسب نتیجه تنها نماینده دوچرخه سواری ایران در المپیک توکیو تاکید نمود: گزینه ها با توجه به پروفایل راستا المپیک تقریبا تعیین هستند و شش گزینه داریم. البته نفرات جوانی چون موسی زاده و گنج خانلو هم هستند و باید جلو برویم و ببینیم چه کسی شرایط بهتری دارد. برای اینکه عملکرد بهتری داشته باشیم باید حمایت شویم. اگر بتوانیم در مسابقات خارجی که پروفایل راستا آنها نزدیک به المپیک است و رکابزنان شاخص جهانی هم شرکت می نمایند، حضور داشته باشیم یاری زیادی به ما می نماید و می توانیم مانند المپیک پکن نتیجه بگیریم.

او در پاسخ به این پرسش که صحبتی با مسئولان فدراسیون داشته مبنی براینکه برای نتیجه دریافت احتیاج به حضور در مسابقات خارجی است و با تمرین کردن در خانه نمی توان در المپیک کار خاصی انجام داد، توضیح داد: اگر ما هدفمان این است که در المپیک نماینده شایسته ای داشته باشیم، باید برنامه ریزی خوبی انجام دهیم. همانطور که گفتم اگر بتوانیم نماینده خود را به مسابقاتی که پروفایل آن نزدیک به راستا المپیک است و نفرات شاخص هم در آن شرکت نموده اند، اعزام کنیم خیلی خوب است. در واقع ما باید به ورزشکار خود یک چیزی بدهیم که از او نتیجه بخواهیم. اگر برنامه هایمان به نحو احسن انجام گردد بازخورد آن را خواهیم دید.

او ادامه داد: البته بعضی دوستان بی مهری می نمایند و دوچرخه سواری را با رشته هایی که به مسابقات و تجهیزات کمتری احتیاج دارند مقایسه می نمایند در حالی که هم مسابقه و هم تجهیزات در دوچرخه سواری بسیار مهم است. ما برنامه داریم اما باید بودجه باشد تا اجرایی گردد.

پراش همچنین گفت: اگر در شرایطی که نتایج دوچرخه سواری رو به پایین است بخواهیم آن را بکوبیم همین چند نفر هم که در دوچرخه سواری هستند، کنار می فرایند. به هر حال دوچرخه سواری در شش ماه که افت ننموده است بلکه زنگ خطر آن از سال 2010 زده شد و اکنون به اینجا رسیده است. البته ما موفقیت هایی هم داشته ایم مثل مدال آوری کوهستان یا مدال آوری بانوان و کارهای مثبتی هم اجرا شده است. اکنون شرایط مالی هم روی دوچرخه سواری تاثیر گذاشته است. اگر حمایت شویم می توانیم شرایط را عوض کنیم.

مربی تیم ملی دوچرخه سواری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه برای حضور در المپیک به دوچرخه و تجهیزات جدید احتیاج است یا خیر، گفت: چهار سال پیش چند دوچرخه خریداری شد. این کار برای المپیک توکیو هم باید انجام گردد و حتما کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش حمایت می نمایند. امیدوارم این اتفاق زودتر بیفتد و به دقیقه 90 کشیده نگردد یعنی هم دوچرخه جدید داشته باشیم وهم مسابقات خوب برویم و به رقابتهای داخلی اکتفا نکنیم. اگر می خواهیم نتیجه متفاوت بگیریم باید کار متفاوت هم انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 819

به "مربی تیم ملی دوچرخه سواری : تعویق قهرمانی آسیا به نفع ما است، برنامه داریم اما باید بودجه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مربی تیم ملی دوچرخه سواری : تعویق قهرمانی آسیا به نفع ما است، برنامه داریم اما باید بودجه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید