میزان انتقال ویروس در مراسم های ازدواج 60 برابر بیشتر می گردد

به گزارش تور یونان ارزان، تالارها قرار نیست بسته بمانند! در حالی که نرخ شیوع ویروس کرونا در شهر تهران نسبت به اسفند ماه سال گذشته بالاتر رفته اما تالارهای عروسی و عزا همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.

میزان انتقال ویروس در مراسم های ازدواج 60 برابر بیشتر می گردد

به گزارش تور یونان ارزان ، شاید در روزهای اخیر در خیابان ماشین های گل زده عروس و داماد را دیده باشیم و این سوال هم بلافاصله به وجود بیاید که اینها مراسم ازدواج خود را کجا و در چه شرایطی می خواهند برگزار نمایند و آیا از خطر کرونا نمی ترسند؟

هنوز اخبار مربوط به ابتلای تعداد زیادی از مهمانان حاضر یک مراسم ازدواج به ویروس کرونا نگذشته و تلویزیون نیز چند شب پیش تازه دامادی را نشان داد که تنها دو روز بعد از مراسم ازدواجش به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده و البته کارش به بخش مراقبت های ویژه کشیده.

عقیده و افکار بسیاری از مردم جامعه شامل مرور زمان شده است؛ مرور زمانی که به آنها می گوید یک مشکل بعد از مدتی خود به خود حل می گردد. حالا بر اساس همین طرز تفکر غلط بسیاری فعالیت های روزمره و عادی گذشته را از سر گرفته اند.

یک عده خسته شده اند، یک عده هم باور غلطی دارند که کرونا تقریبا فروکش نموده، یک عده دیگر هم فرضیه بسیار غلط از بین رفتن ویروس کرونا در گرما را باور دارند و عده دیگری نیز به دلیل سهل انگاری پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند.

اکنون که تالارهای عروسی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد و از طرف دیگر تب کرونا دوباره در سطح کشور به شدت افزایش یافته با یک ویروس شناس به نام محمدرضا فرهادی همکلام شدیم.

وی به تور یونان ارزان گفت: هر فرد آلوده به ویروس کرونا اگر بعضی از مسائل ساده را رعایت نکند دو الی سه نفر دیگر را به این ویروس آلوده می نماید. در رابطه با دایره ابتلای کرونایی پیش از این بحث های زیادی شده است. حتی زمانی گفته می شد که هر فرد مبتلا می تواند بیش از 10 نفر را مبتلا کند اما اکنون واقعیت درست تر این است بگوییم اگر فرد مبتلا در خیابان راه برود، ماسک نزند و جلوی دهان و بینی خود را هنگام عطسه و سرفه نگیرد و با دیگران تماس فیزیکی داشته باشد افراد زیادی را مبتلا می نماید، حالا چه یک نفر سر راه او قرار بگیرد و چه 50 نفر.

فرهادی درباره فعالیت تالارهای عروسی گفت: فرض کنید در یک بخش از تالار 60 نفر حضور دارند. کافی است یک نفر در این جمع کرونا داشته باشد و مسائل بهداشتی را رعایت نکند. اگر پیش از این گفته می شد که یک فرد در حالت عادی سه نفر را می تواند مبتلا کند اینبار قدرت انتقال او 60 برابر بیشتر می گردد. این نه فقط درباره تالار که درباره سایر اماکن عمومی صادق است.

وی درباره واقعیت جهش این ویروس نیز تاکید نمود: جهش ویروس کرونا انکارناپذیر است و نمی توان آن را کتمان کرد اما واقعیت مهم تر این است که باید آنالیز کنیم این جهش به چه سمت و سویی بوده است. آنچه که تعیین به نظر می رسد این است که جهش ویروس در سراسر جهان یکسان نیست. تعیین نیست که در بعضی از نقاط جهان جهش چقدر میزان خطرآفرینی ویروس را بالا و پایین برده است.

این ویروس شناس تاکید نمود: شمار پروتئین های موجود در ویروس کرونا با جهش ها افزایش یافته و به همین دلیل میزان سرایت پذیری در بعضی از انواع ویروس کرونا بالاتر رفته است.

وی در سرانجام گفت: ده ها نوع از جهش ویروس کرونا شناسایی شده اما در رابطه با نوع ویروس جهش یافته در ایران هنوز حقیقتی علمی به مرحله تثبیت نرسیده است اما می توان با نتایج تجربی متوجه شد که میزان سرایت پذیری در موج دوم کرونا در ایران بالاتر رفته است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1187

به "میزان انتقال ویروس در مراسم های ازدواج 60 برابر بیشتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان انتقال ویروس در مراسم های ازدواج 60 برابر بیشتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید