نحوه تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت

به گزارش تور یونان ارزان، متقاضیان ثبت نام کارت سوخت می توانند تنها با داشتن یک کارت بانکی، نسبت به تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت اقدام نموده و از آن به عنوان کارت سوخت استفاده نمایند.

نحوه تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت

خبرنگاران | سرویس عمومی - با توجه به الزامی شدن استفاده از کارت سوخت در ماه های پیش رو، در این بخش می آموزید که چگونه به راحتی و به صورت الکترونیکی کارت بانکی خود را به کارت سوخت متصل نموده و دیگر نیازی به کارت سوخت نداشته باشید.

اتصال کارت سوخت به کارت بانکی

آن دسته از هموطنان که کارت سوختشان را گم نموده اند یا کارت سوخت ندارند، می توانند به وسیله اپلیکیشن دولت همراه و یا وبسایت www.mob.gov.ir، کارت بانکی شان را به کارت سوخت تبدیل نمایند. این بدین منزله نیست که دیگر نمی توان از کارت بانکی استفاده کرد بلکه تنها سهمیه سوخت داخل آن کارت بانکی ریخته می شود.

سیستم انجام کار اینگونه است که به محض ثبت نام کاربر برای اتصال کارت سوخت به کارت بانکی، بانک مرکزی به بانک دارنده کارت دستور می دهد که کیف پول الکترونیکی داخل کارت ایجاد کند و امکان پرداخت مبلغ سوخت به وسیله کارت بانکی دارنده کارت سوخت فراهم شود. پس از اعلام درخواست، ظرف دو ساعت این کارت قابل استفاده است.

در حال حاضر برای دریافت کارت سوخت دو راه پیش رو دارید، یا درخواست کارت سوخت المثنی خود را ثبت کنید و یا از روش جدیدتر یعنی اتصال یکی از کارت های بانکی خود به کارت سوخت استفاده نموده و از کارت بانکی خود به عنوان کارت سوخت نیز بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: نحوه دریافت و ثبت نام کارت سوخت المثنی

نحوه تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت

پس از مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir و یا با ورود به وسیله اپلیکیشن دولت همراه، شماره تلفن همراه خود را وارد نموده و پس از ارسال کد شناسایی، کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید. داده ها مورد آنالیز قرار گرفته و باید شماره تلفن همراه متعلق به کد ملی باشد و به یکدیگر متصل باشند. در ادامه باید اطلاعات کارت ماشین یا VIN یا کد شناسایی که در زیر بارکد قرار گرفته است، وارد شود. در مرحله دیگر اطلاعات به وسیله بانک مرکزی دریافت شده و در ادامه 4 شماره اول و 4 شماره آخر تمام کارت های بانکی تان نشان داده می شود. شما می بایست یکی از کارت های بانکی خود را انتخاب نموده و در نهایت دکمه تایید را بزنید. کارتی که شما آن را تایید می کنید همان کارتی است که سهمیه سوخت شما به آن واریز خواهد شد.

اینفوگرافیک مراحل تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت را در ادامه می بینیم.

توجه:

  • اگر کسی پیش از این کارت سوخت داشته باشد، نیازی به ثبت نام کارت سوخت جدید ندارد. چنانچه شخصی که کارت سوخت دارد این مراحل را انجام دهد با ابطال کارت سوخت قبلی خود روبرو می شود.
  • کسانی که به صورت قولنامه ای ماشین را خریداری نموده اند، باید به دفاتر پلیس+10 مراجعه نمایند، چون این کار به وسیله دولت همراه انجام نخواهد شد.
  • برای افرادی که تلفن همراه یا خودرو به نامشان نیست، هیچ امکانی برای دریافت کارت سوخت وجود ندارد و باید حتماً یک تلفن همراه به نام خود شخص متقاضی ثبت شود. حتی اگر فردی خودرو به نام خود نداشته باشد نیز نمی تواند از امکانات ثبت نام برخوردار باشد.

چنانچه سوالی درباره نحوه ثبت نام کارت سوخت المثنی و یا اتصال کارت سوخت به کارت بانکی دارید، آن را در قسمت نظرات همین بخش با ما در میان بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1568

به "نحوه تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید