نظارت دو هفته ای فراکسیون زنان بر عملکرد دستگاه های اجرایی برای دورکاری مادران

به گزارش تور یونان ارزان، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: به مدت دو هفته نظارت خود را بر عملکرد دستگاه ها خواهیم داشت تا ببینیم تا چه اندازه خود را مکلف به اعطای دورکاری به این دسته مادران می دانند.

نظارت دو هفته ای فراکسیون زنان بر عملکرد دستگاه های اجرایی برای دورکاری مادران

به گزارش خبرنگاران، فاطمه قاسمپور در مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: پس از مصوبه تازه ستاد ملی کرونا و اعلام سازمان اداری و استخدامی به دستگاه های اجرایی مبنی بر لغو دورکاری، مسائل عدیده ای برای مادرانی که دارای فرزند کمتر از شش سال و دبستانی بودند ایجاد شد. البته مطابق مصوبه هیات وزیران، این دسته از مادران می توانند در صورت قبول دستگاه اجرایی از شرایط دورکاری استفاده کنند اما اغلب دستگاه ها با درخواست این زنان موافقت نمی کنند.

از این جهت بود که اواخر هفته گذشته نامه ای به رئیس جمهور از طرف فراکسیون زنان ارسال کردیم و متذکر شدیم که لازم است این دسته از زنان از شمول مصوبه ستاد کرونا خارج شوند و دستگاه ها مکلف باشند آنها را دورکار کنند. پس از آن طی اعلام رسانه ای سازمان اداری و استخدامی کشور، این سازمان مجدد بر همان مصوبه هیات وزیران استناد کرده و معتقد بود که زنان می توانند از آن مصوبه برای شرایط دورکاری استفاده کنند اما این مصوبه به هیچ عنوان دستگاه را مکلف نمی کند و از همین رو نیز مسئله ای از این مادران حل نخواهد شد.

با این وجود با توجه به ادعای صورت گرفته به مدت دو هفته، نظارت خود را بر عملکرد دستگاه ها خواهیم داشت تا ببینیم تا چه اندازه خود را مکلف به اعطای دورکاری به این دسته مادران می دانند.

بر اساس این گزارش چهارشنبه (12 آبان ماه) فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس جمهوری خواستار شدند همچنان مادران شاغل دارای فرزند زیر شش سال و فرزند دبستانی از دورکاری استفاده کنند.

در بخشی از این نامه آمده است: احتراماً پس از مصوبه تازه ستاد ملی کرونا و اعلام سازمان اداری و استخدامی به دستگاه های اجرایی مبنی بر لغو دورکاری، با توجه به کلی بودن این لغو و در نظر نگرفتن شرایط مادران شاغلی که فرزند زیر شش سال یا دبستانی دارند، مسائل عدیده ای برای این دسته مادران ایجاد شده و در همین زمینه مراجعات مردمی به دفتر کنندگان صورت گرفته است.

ضمن آن که علیرغم اعلام رسانه ای معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مبنی بر تداوم دورکاری برای این دسته از مادران، شاهد عدم همکاری دستگاه های اجرایی در این زمینه هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1997

به "نظارت دو هفته ای فراکسیون زنان بر عملکرد دستگاه های اجرایی برای دورکاری مادران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت دو هفته ای فراکسیون زنان بر عملکرد دستگاه های اجرایی برای دورکاری مادران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید