هیجان چند تیم و بی تفاوتی خیلی ها، جام زرد می شود یا سرخ؟

به گزارش تور یونان ارزان، به گزارش خبرنگاران، هجدهمین دوره لیگ برتر امروز با انجام 8 بازی به صورت همزمان به پایان می رسد و تکلیف 16 تیم حاضر در این مسابقات تعیین می شود.

هیجان چند تیم و بی تفاوتی خیلی ها، جام زرد می شود یا سرخ؟

تنها تیم سقوط کرده؛

روی کاغذ تنها تکلیف یک تیم مشخص شده و استقلال خوزستان امشب برای آخرین بار در لیگ برتر به میدان می رود. از نفت مسجد سلیمان و سپیدرود نیز یک تیم در کنار استقلال خوزستان به لیگ یک سقوط خواهد کرد.

رقابت فشرده بالای جدول؛

بالای جدول رقابت بسیار فشرده است. دو تیم پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی دارند و استقلال به همراه تراکتورسازی و پدیده برای سهمیه لیگ برتر تلاش می کنند.

شرایط جدولی می گوید شانس پرسپولیس برای قهرمانی روی کاغذ بیشتر است. سرخ پوشان برای هت تریک قهرمانی فقط یک امتیاز لازم دارند که باید این امتیاز را از شهر کوچک جم با خود به تهران بیاورند.

رقابت غیر مستقیم پرسپولیس و سپاهان؛

سپاهان که تفاضل گلش به مراتب بهتر از پرسپولیس است، 3 امتیاز از این تیم عقب است و تنها شکست پرسپولیس در جم و پیروزی خودشان در خانه مقابل تیم سقوط کرده استقلال خوزستان آنها را به ششمین قهرمانی در لیگ برتر می رساند.

نوسان پرسپولیس در جدول کم است و حتی اگر قهرمان نگردد، نهایتاً از رده دوم جدول پایین تر نخواهد آمد.

سپاهان که هم اینک با 55 امتیاز در رده دوم واقع شده است، بیشترین ظرفیت را برای نوسان را در بین تیم های بالای جدولی دارد. آنها می توانند لیگ را از قهرمانی تا چهارمی جدول به اتمام برسانند.

پرسپولیس تنها بشار رسن را به دلیل مصدومیت در جم نخواهد داشت و سپاهان در خانه با همه داشته هایش به مصاف حریف می رود.

استقلال-سپیدرود

آبی پوشان تهران و سرخ پوشان رشت با تمام قوا مقابل هم قرار می گیرند چون هر کدام برای پیروزی در این بازی انگیزه های زیاد، اما متفاوتی دارند. استقلال دستش از قهرمانی کوتاه است اما در صورت توقف یا شکست سپاهان در اصفهان مقابل استقلال خوزستان، نایب قهرمانی فصل در دسترس آنها می باشد.

سپیدرود اما کاری بسیار سخت برای بقا در لیگ برتر دارد. آنها باید استقلال را در خانه ببرند و انتظار شکست نفت مقابل ذوب آهن در مسجد سلیمان را بکشند.

آبی پوشان در این فصل فرهاد مجیدی را در خدمت ندارند تا بدون سرمربی به این میدان بزرگ قدم بگذارند. سپیدرودی ها اما به جز یکی از مربیانش به اسم مازیار ربیعی فر، یک غایب بزرگ دیگر به اسم محمدرضا مهدوی دارد.

شاگردان مجیدی روی پله سوم جدول قرار دارند اما آنها می توانند لیگ را بین رتبه های دوم تا پنجم به اتمام برسانند.

ماشین سازی-پدیده

اگر این فرضیه را بپذیریم که ماشین سازی علاوه بر خودش برای تراکتورسازی هم بازی می کند، باید این واقعیت را پذیرفت که شاگردان مهاجری که هفته گذشته در تهران نفس پرسپولیس را دریافتد و دست آخر هم با یک امتیاز به خانه بازگشتند، امشب هم با جدیت مقابل پدیده قرار خواهند گرفت.

بعید نیست ماشین سازی امشب حمایت هواداران تراکتورسازی را هم داشته باشند. تراکتوری که خودش در اهواز مقابل فولاد به میدان می رود و برای کسب سهمیه چشم امیدش به همشهری اش ماشین سازی است تا با امتیاز دریافت از پدیده این شانس را به آنها بدهد.

پدیده را هم واقعاً باید پدیده فصل 98-97 دانست. شاگردان گل محمدی با شایستگی از ابتدا تا پایانی فصل در کورس قهرمانی حضور داشتند و حالا هم در حالی در جایگاه چهارم قرار دارند که حتی شانس رسیدن به عنوان نایب قهرمانی را هم دارند.

اگر به جز گل محمدی فقط یک مربی دیگر باشد که پدیده را خیلی خوب بشناسد، آن مربی رضا مهاجری، مربی امشب ماشین سازی است. این شناخت ممکن است امشب کار را برای پدیده در تبریز سخت کند.

نفت مسجد سلیمان-ذوب آهن

شاگردان فیروز کریمی اگر می خواهند کار را به اما و اگر نسپارند، باید بهترین تیم ماه های اخیر فوتبال ایران را مغلوب کنند. کاری که به ظاهر چندان ساده به نظر نمی رسد.

ذوب آهن که با علیرضا منصوریان اوج گرفت تا جایی که بهترین تیم ایرانی در آسیا شد، حالا در رتبه ششم واقع شده است و آنها دوست ندارند رتبه ای را که به سختی به دست آوردند را به راحتی از دست بدهند. منصوریان برای این بازی حمید بوحمدان را در اختیار ندارد اما سبزپوشان به اندازه کافی بازیکن برای پر کردن جای خالی این بازیکن دارند.

ذوب آهن در بدترین حالت ممکن در پایان لیگ در جایگاه هشتم قرار می گیرد و در بهترین حالت ممکن در همین رده ششم که الان واقع شده است لیگ را به پایان می رسانند.

سپاهان-استقلال خوزستان

شاید این راحت ترین بازی برای هر دو تیم باشد. بازیکنان استقلال خوزستان حالا تکلیف شأن روشن است و بدون استرس در این بازی به میدان می روند و سپاهان هم قرار است در خانه مقابل تیمی سقوط کرده و بی انگیزه بازی کند.

این عوامل باعث می گردد که پیش فرض این بازی چنین باشد که بازی برای هر دو تیم راحت است.

فولاد-تراکتورسازی

آخرین امیدهای سرخ پوشان تبریز برای کسب سهمیه تنها در صورتی محقق می گردد که بتوانند سرخ پوشان شهر اهواز را در اهواز مغلوب کنند. کاری که روی کاغذ ساده به نظر نمی رسد.

شاگردان لیکنز در رده پنجم قرار دارند و در بهترین حالت می توانند لیگ را با قرار دریافت در رده سوم به اتمام برسانند. اما آنها هرگز از این رده ای که در آن قرار دارند پایین تر نخواهند رفت.

به جز محسن فروزان، هر دو تیم همه بازیکنان خود را در اختیار دارند و با تمام قوا به میدان می روند.

قطبی کارش را در فولاد با تراکتورسازی آغاز کرد و اولین شکست خانگی این تیم را در هفته چهاردهم به آنها وارد کرد و حالا یک حسن ختام خوب با چاشنی دبل کردن تراکتورسازی برای آنها مهم است.

پارس جنوبی جم-پرسپولیس

این دیدار را می توان مهمترین دیدار هفته پایانی دانست. پرسپولیس در حالی در جم به دنبال قهرمانی می گردد که تنش های زیادی از روزهای گذشته و در فضای مجازی بین هواداران و لیدرهای دو تیم در پیش آمده است.

بر خلاف تفکرات عمومی، تارتار می گوید انگیزه زیادی برای متوقف کردن و حتی شکست دادن پرسپولیس دارد.

امشب دو دیدار دیگر هم برگزار می گردد که از اهمیت کمتری در جدول برخوردار است و چهار تیم حاضر در این دو بازی تنها برای اندکی بالا و پایین شدن در جدول با هم دیدار می کنند.

سایپا در خانه با صنعت نفت آبادان دیدار می کند و پیکان در قائمشهر در حالی به مصاف نساجی می رود که سرمربی سابق پیکان و فعلی نساجی، امشب برای آخرین بار روی نیمکت نساجی خواهد نشست.

برنامه دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه - ساعت 21:30

* استقلال - سپیدرود رشت، ورزشگاه آزادی

داور: علیرضا فغانی کمک ها: علی میرزابیگی - سعید قاسمی کمک داوران اضافی: حسن اکرمی - سیدعلی اصغر مؤمنی داور چهارم: ایوب غلامزاده ناظر: محمدعلی فروغی

* ماشین سازی تبریز - پدیده شهرخودرو، ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

داور: محمدرضا اکبریان کمک ها: آرمان اسعدی - تورج عیوض محمدی کمک داوران اضافی: محمدباقر پورباقر - مجید محمدی داور چهارم: عباس پورحیدری ناظر: فریدون اصفهانیان

* سایپا - صنعت نفت آبادان، ورزشگاه شهدای شهر قدس

داور: یاسر همرنگ کمک ها: فرزاد بهرامی - بهزاد پناهی کمک داوران اضافی: بیژن حیدری - احمد محمدی داور چهارم: علی الفتی ناظر: حسین نجاتی

* نفت مسجدسلیمان - ذوب آهن اصفهان، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان

داور: مهدی سیدعلی کمک ها: رضا سخندان - فرهاد مروجی کمک داوران اضافی: روح اله شریفی - حسین زمانی داور چهارم: براتعلی مولوی ناظر: حاتم بک پور

* سپاهان اصفهان - استقلال خوزستان، ورزشگاه نقش جهان اصفهان

داور: کوپال ناظمی کمک ها: محمد راهی - امیرمحمد داودزاده کمک داوران اضافی: شاهو اصلانی - سیدمهدی مرجانزاده داور چهارم: قهرمان نجفی ناظر: محمود رفیعی

* نساجی مازندران - پیکان، ورزشگاه وطنی قائمشهر

داور: سیدرضا مهدوی کمک ها: حمیدرضا کنعانی - علیرضا طاهرخانی کمک داوران اضافی: حسین زکمک - کیوان علیمحمدی داور چهارم: محمدرضا مدیرروستا ناظر: حسن کامرانی فر

* فولاد خوزستان - تراکتورسازی تبریز، ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان

داور: پیام حیدری کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی - فرهاد فرهادپور کمک داوران اضافی: کمیل غلامی - علی بای داور چهارم: علی احمدی ناظر: خداداد افشاریان

* پارس جنوبی جم - پرسپولیس، ورزشگاه تختی شهر جم

داور: اشکان خورشیدی کمک ها: علیرضا ایلدروم - مهدی عالیقدر کمک داوران اضافی: سیدعلی میرغفاری - محمدحسین ترابیان داور چهارم: حسن انتظاری ناظر: مسعود عنایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 283

به "هیجان چند تیم و بی تفاوتی خیلی ها، جام زرد می شود یا سرخ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیجان چند تیم و بی تفاوتی خیلی ها، جام زرد می شود یا سرخ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید