کشورهای دنیا برای بهبود گردشگری پس از کرونا چه تدابیری اندیشیده اند؟

به گزارش تور یونان ارزان، گردشگری پس از کرونا احتیاج به برنامه های اصولی برای بهبود دارد. در سال 2019 ویروسی ناشناخته به نام کرونا تمام جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و یکی از بخش هایی که با تاثیرات منفی ناشی از این ویروس روبرو شد بخش گردشگری بود. کشورهای مختلف برای جلوگیری از مبتلا شدن جمعیتشان به این بیماری، آغاز به اعمال قرنطینه و بستن مرزهای خود به روی گردشگرها و گردشگر های خارجی کردند و این خود باعث آسیب به این صنعت شد.

کشورهای دنیا برای بهبود گردشگری پس از کرونا چه تدابیری اندیشیده اند؟

بعد از اینکه این بیماری به اتمام برسد و سفرها مجددا آغاز شوند، کشورهایی که توریستی یکی از صنایع پولساز آنها به شمار می رود درصدد هستند تا بتوانند دو مرتبه خود را مطرح نمایند.

این کشورها قصد دارند با به کار دریافت ترفندهای مختلف باعث بهبود توریستی پس از کرونا شوند. ما در ادامه قصد داریم شما را با اقداماتی که این کشورها می خواهند انجام دهند آشنا کنیم، پس ادامه این متن را از دست ندهید.

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم: آیا واکسن کرونا صنعت توریستی را نجات می دهد؟

توریستی پس از کرونا | ارائه خدمات رایگان

بسیاری از کشورهای و از جمله مکزیک امیدوارند که این بیماری به سرعت تمام شده و آن ها بتوانند مرزهای خود را به روی توریستها و توریست ها باز نمایند. آن ها قصد دارند بعد از تمام شدن این بیماری بتواند خدمات بسیار خوبی را به مسافران ارائه نمایند تا افراد زیادی ترغیب و تشویق شوند تا به این کشور ورود پیدا نمایند. آن ها از این راه میخواهدند تا حال توریستی پس از کرونا را بهبود بخشند.

برای مثال یکی از کارهایی که کشور مکزیک میخواهد برای جلب توجه توریست ها انجام دهد ارائه خدمات رایگان است. از جمله این خدمات می تواند به ارائه دو شب اقامت رایگان در یکی از هتل این کشور و یا اجاره اتومبیل به مدت دو روز و آن هم به صورت رایگان اشاره نمود.

در کنار این ها برای ورود به پارک های آبی و زمین های گلف و اسپاها نیز تخفیفی 20 درصدی در نظر گرفته شده است تا توریستها تمایل بیشتری برای انتخاب این کشور به عنوان مقصد توریستی شان پیدا نمایند.

بعضا گفته می گردد که این کشور میخواهد یک بلیط رایگان نیز در اختیار مسافران قرار دهد تا بتواند بدین روش ها تا خسارت هایی که این بیماری به بخش توریستی وارد نموده است را جبران کند.

تحت پوشش در آوردن هزینه های پرواز و اقامت

ایتالیا نیز از جمله کشورهای توریست پذیر دنیا به شمار می رود و برای آنکه بتواند خسارت هایی را که طی این بیماری متحمل شده را جبران کند میخواهد ترفندهای مختلفی را به کار گیرد. از جمله این ترفندها برای بهبود توریستی پس از کرونا می توان به تحت پوشش درآوردن هزینه های پرواز و اقامت در این کشور به میزان 50 درصد اشاره نمود.

جزیره سیسیل ایتالیا که یکی از نقاط توریست پذیر این کشور محسوب می گردد در طی دوران کرونا با خسارتی برابر 1 بیلیون روبرو شد. این جزیره نیز درصدد است در دوران پس از کرونا، برای بازدید از موزه ها و آثار باستانی که در آن وجود دارد، بلیط ها را به صورت رایگان در اختیار مسافران و توریستان قرار دهد.

انجام تست های رایگان کرونا

جزایر مادیرا که در سواحل مراکش و در کنار اقیانوس اطلس قرار گرفته اند نیز از جمله جاهایی هستند که در دوران کرونا با آسیب های زیادی روبرو شدند. این منطقه نیز برای بهبود توریستی پس از کرونا می خواهد با انجام تست های رایگان کرونا توریستان را تشویق کند تا به این جزیره سفر نمایند.

افرادی که قصد دارند به این جزیره وارد شوند باید نتیجه تست کرونای منفی که در طی 72 ساعت گذشته انجام داده اند را ارائه دهند. افرادی که این تست را در کشور خود انجام نداده باشند می توانند در جزایر مادیرا و به صورت رایگان این تست را انجام دهند و به شرط مبتلا نبودن به بیماری کرونا به این جزایر وارد شوند.

ایسلند نیز میخواهد تا از مسافراتی که می خواهند به این کشور وارد شوند تست رایگان کرونا بگیرد. افرادی که تست آنها منفی باشد اجازه دارند به این کشور وارد شوند و از مناظر دیدنی و طبیعی که در آن وجود دارد دیدن نمایند. توجه داشته باشید افرادی که تست کرونا آن ها مثبت باشد باید به مدت 2 هفته قرنطینه شوند و اجازه ورود به ایسلند را ندارند

توریستی پس از کرونا | کاهش مالیات بر بلیط ها

یکی دیگر از کشورهای دنیا که آن نیز در نوع خود آثار باستانی و کهن زیادی دارد و جذابیت های زیادی را می توان در آن مشاهده کرد کشور یونان است. کشور یونان نیز از آثار منفی همه گیری بیماری کرونا در امان نماند و بخش توریستی این کشور نیز با مخاطرات زیادی رو به رو شد.

به همین جهت این کشور نیز سعی نموده اقداماتی انجام دهد تا توریستان و مسافران تمایل به ورود به این کشور پیدا نموده و خسارت هایی که کرونا به بخش توریستی کشور یونان وارد نموده را جبران کند. به همین دلیل مالیات بر بلیط ها از 24 درصد به 13 درصد کاهش پیدا خواهد نمود. البته فعلا تنها مسافرانی که می توانند به کشور یونان وارد شوند افرادی هستند که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا سانمایند و تبعه این کشور ها محسوب می شوند.

تشویق به سفرهای داخلی

کشور ژاپن نیز با تشویق مردم کشورش به انجام سفرهای داخلی سعی کرد تا حد امکان شرایط توریستی پس از کرونا را بهبود ببخشد. این دولت کمپینی به نام کمپین به سفر برو راه انداخته و شهروندان ژاپنی را تشویق می نماید تا از جاذبه های دیدنی این کشور بازدید نمایند.

در این کمپین، دولت ژاپن تا 50 درصد از هزینه های سفر را پرداختی می نماید. از جمله این هزینه ها می توان به هزینه اقامت، بازدید از جاذبه های توریستی، هزینه های جا به جایی و حمل و نقل و خرید اشاره داشت.

توریستی پس از کرونا | پرداخت هزینه درمان

کشور ازبکستان نیز برای افزایش جذب مسافر، به توریستان وعده داده که در صورتی که در این کشور به بیماری کرونا مبتلا شوند به آن ها 3 هزار دلار به عنوان هزینه درمان پرداخت می گردد. البته باید دقت داشت که این هزینه تنها برای مراقبت و بهبود فرد بیمار داده می گردد تا بتواند به کشور خود برگردد.

علاوه بر این مورد کشور ازبکستان نیز سعی نموده مراقبت ها و سخت گیری های زیادی را انجام دهد تا بتواند این بیماری را کنترل کند. مسافران و همچنین تمام کسانی که در صنعت توریستی مشغول به کارند باید به تمام این موارد اهمیت داده و آن ها را پشت گوش نیندازند.

قبرس نیز مانند ازبکستان متعهد شده است که تمام هزینه های مسافرانی که در طی سفر به این کشور به بیماری کرونا مبتلا شده اند را بپردازد. از جمله این هزینه ها می توان به هزینه های اقامت، نوشیدنی، غذا و مراقبت های درمانی و پزشکی اشاره نمود. البته تمام مسافران و توریستان قبل از ورود به این کشور باید تست کرونا بدهند تا بدون داشتن این ویروس به کشور قبرس وارد شوند.

منبع: الی گشت
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1680

به "کشورهای دنیا برای بهبود گردشگری پس از کرونا چه تدابیری اندیشیده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای دنیا برای بهبود گردشگری پس از کرونا چه تدابیری اندیشیده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید