تور ارزان روسیه: گزارش اسلامی از توسعه همکاری های هسته ای صلح آمیز ایران و روسیه

به گزارش تور یونان ارزان، تهران (پانا) - رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به قراردادهای دوجانبه با روسیه در حوزه هسته ای گفت به تفاهم رسیدیم که در مذاکرات نو ساز و کارهای متفاوتی را با هدف سرعت گرفتن کارها پایه گذاری کنیم.

تور ارزان روسیه: گزارش اسلامی از توسعه همکاری های هسته ای صلح آمیز ایران و روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش سازمان انرژی اتمی، محمد اسلامی که در مسکو به سر می برد، در گفت وگویی مطبوعاتی با اشاره به مذاکرات خود با آلکسی لیخاچف، رئیس شرکت دولتی روس اتم گفت: در این نشست تفاهمات اولیه برقرار شد به نحوی که با یک تصویر روش ما بتوانیم پروژه ها و برنامه هایمان را در حوزه هسته ای سریعتر به انجام برسانیم.

وی این پروژه ها را در بخش سلامت، توسعه کاربرد پرتوها و هم در نیروگاه ها به ویژه اداره و بهره برداری از نیروگاه شماره یک بوشهر و توسعه پروژه فازهای دوم و سوم اسم و اضافه نمود: با طرف روس درباره این موضوعات و بعلاوه تعهدات ما گفت وگو و توافق کردیم.

اسلامی توضیح داد: هچنین توافق شد در بخش تعهدات ما در پرداخت اقتصادی به صورت زمان بندی عمل گردد تا پروژه با تاخیر روبرو نگردد و به نوعی از ادامه تاخیر 22 ماهه که تا الان رخ داده جلوگیری گردد و علاوه بر این با افزایش راندمان تاخیر ایجاد شده در پروژه را هم جبران کنیم.

رایزنی ایران و روسیه در خصوص توسعه همکاری های هسته ای صلح آمیز

بعلاوه محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و آلکسی لیخاچف، رئیس شرکت دولتی روس اتم عصر روز سه شنبه در خصوص توسعه همکاری های هسته ای صلح آمیز گفت وگو و رایزنی کردند.

در این نشست دو طرف با تاکید بر اینکه ایران و روسیه روابط راهبردی و درباره مسائل گوناگون همکاری دارند اعلام کردند که کوشش دارند همکاری های دو کشور در باره انرژی صلح امیز هسته ای را هم با سرعت بالاتری دنبال نمایند.

محمد اسلامی و آلکسی لیخاچف، آخرین تحولات و همکاری های سازمان انرژی اتمی ایران و شرکت دولتی روس اتم را مورد گفت وگو و گفتگو قرار دادند.

اسلامی با اشاره روابط عمیق و راهبردی تهران و مسکو در عرصه های گوناگون دوجانبه و بین المللی گفت: همکاری دو کشور در زمینه فعالیت های صلح آمیز هسته ای از جمله در زمینه احداث و توسعه نیروگاه های اتمی به خوبی پیش می رود و این همکاری ها باید هرچه بیشتر توسعه یابد.

محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری ایران در این نشست اظهار امیدواری کرد که دوطرف به وسیله این گفت وگوها فرایند همکاری ها را تقویت نمایند و به آن شتاب دهند.

الکسی لیخاچوف رئیس سازمان دولتی روس اتم هم از تعمیق مناسبات دوجانبه بویژه در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای استقبال کرد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به منظور ملاقات و گفت و گو با همتای روسی خود، آلکسی لیخاچف، رئیس شرکت دولتی روس اتم، روز سه شنبه وارد مسکو شد و مورد استقبال کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، اعضای سفارت و مسئولان شرکت دولتی روس اتم نهاده شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1886

به "تور ارزان روسیه: گزارش اسلامی از توسعه همکاری های هسته ای صلح آمیز ایران و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: گزارش اسلامی از توسعه همکاری های هسته ای صلح آمیز ایران و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید