7 ترفند برای خنک کردن خانه بدون کولر

به گزارش تور یونان ارزان، شما در این مطلب با 7 روش خنک کردن خانه بدون استفاده از تکنولوژی روز را مرور می کنید.

7 ترفند برای خنک کردن خانه بدون کولر

در این روزهای گرم تابستانی در بعضی موارد امکان استفاده از کولر و دیگر وسایل برقی خنک نماینده هوا نیست. در این مطلب از خبرنگاران با 7 ترفند خنک کردن خانه بدون کولر آشنا می شوید.

پنجره ها و پرده ها را در طول روز ببندید

وقتی قرار است هوا گرم گردد، اولین قانون این است که تا حد امکان مانع بر سر منابع گرما قرار دهید، یکی از راه های ایجاد مانع بر سر منابع صدور گرما، بستن پنجره ها و کشیدن پرده ها در طول روز است. این امر به ویژه در خصوص پنجره های رو به شرق و غرب صدق می نماید، اگر پرده ندارید یا پرده های منزل شما شفاف هستند و نمی توانند مانع عبور گرما شوند، همیشه این امکان را دارید که ترفند قدیمی خوابگاهی ها را به کار ببرید و یک پتو را روی پنجره بچسبانید، شاید این کار خانه شما را زیبا نکند، اما منزل شما را خنک تر خواهد نمود. این کار به خصوص در منطقه ها مرطوب اثر بیشتری دارد اما به طور قطع نمی توانید انتظار داشته باشید که خانه شما درست مانند زمانی که کولر در آن روشن است، خنک گردد.

شب ها پنجره ها را باز بگذارید

هنگامی که دما در شب آغاز به کاهش می نماید، پنجره ها را باز کنید تا هوای خنک وارد خانه گردد. از طرفی روشن نگه داشتن پنکه در طول شب نیز برای اینکه هوای خنک در سرتاسر خانه به گردش دربیاید کار مناسبی است، شما با این کار می توانید روز خنک تری را در خانه تجربه کنید.

درهای داخلی را باز نگه دارید

این کار به شما اجازه می دهد تا دمای هوا در خانه شما به صورت یکنواخت تنظیم گردد و روز خنکی را تجربه کنید.

فن حمام را روشن کنید

وقتی دوش می گیرید، فن حمام را بعد از استحمام خاموش نکنید و اجازه دهید تا مدت بیشتری کار کند تا گرما و رطوبت حاصل از استحمام شما را به بیرون از فضای خانه منتقل کند.

لباس ها را در داخل خانه خشک کنید

بعد از شستن لباس آن ها را داخل فضای خانه خشک کنید، برای این کار از رخت خشکن های خانگی بهره ببرید، قفسه های لباس خشک کن را در اتاق خود قرار دهید و لباس های مرطوب را روی آن قرار دهید تا خشک گردد. خشک شدن لباس ها به صورت تبخیری می تواند فضای داخلی منزل شما را حداقل تا مادامی که پنجره ها باز هستند، خنک تر نگه دارد.

رخت خواب خود را از طریق یک بطری آب خنک کنید

یک بطری را از طریق مقداری آب سرد و چند تکه یخ خنک کنید و رختخواب خود را برای طول شب با آن خنک کنید.

برای خنکی خود از اسپری بهره ببرید

مقداری آب در یک بطری اسپری تمیز بریزید و روی ملحفه های رختخواب خود اسپری کنید، البته باید دقت کنید تا زیاده روی نکنید و فقط در حد نمناک شدن از اسپری بهره ببرید، بچه ها نیز از این روش بسیار استقبال می نمایند و زمان های زیادی وجود دارد که دوست دارند خواب در چنین شرایطی را تجربه نمایند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب در ژاپن، چرت بزنید حقوق بگیرید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 مرداد 1401 بروزرسانی: 8 مرداد 1401 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2175

به "7 ترفند برای خنک کردن خانه بدون کولر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ترفند برای خنک کردن خانه بدون کولر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید