آزمایش تاکسی های پرنده در سان فرانسیسکو آغاز می شود

به گزارش تور یونان ارزان، یک استارتاپ آمریکایی قصد دارد آزمایش تاکسی های پرنده خود را در سان فرانسیسکو آغاز کند.

آزمایش تاکسی های پرنده در سان فرانسیسکو آغاز می شود

به گزارش تور یونان ارزان و به نقل از تک کرانچ، استارتاپ آمریکایی بلید (Blade) قصد دارد با تاکسی های پرنده، به حل مشکل ترافیک منطقه خلیج سان فرانسیسکو کمک کند.

این استارتاپ در یک برنامه آزمایشی، به 200 نفر از ساکنان سان فرانسیسکو و سیلیکون ولی امکان داده به اپلیکیشن همراه آن دسترسی داشته باشند تا بتوانند بالگردها، جت های شخصی و حتی هواپیماهای آب نشین را کرایه کنند.

استارتاپ بلید در آخرین برنامه آزمایشی خود که برای اهداف تجاری اجرا شده بود، توانست مسافران را به فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو و فرودگاه بین المللی اوکلند برساند. هدف از این کار، کوتاه کردن سفرها و کاهش ترافیک در شهرهای اصلی مانند نیویورک، لس آنجلس و سان فرانسیسکو عنوان شده است.

استارتاپ بلید در جدیدترین طرح خود قصد دارد با همکاری شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز (AA)، به ثبت شبکه بالگردهای خود بهبود ببخشد. این طرح در صورت موفقیت، گام بزرگی برای پیشرفت زیرساخت های مربوط به حمل و نقل به شمار می رود.

این استارتاپ تاکنون، حدود 50 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده تا این طرح را در مقیاس بزرگ اجرا کند و توانایی رقابت با رقیبات بزرگی مانند اوبر (Uber) را داشته باشد. اوبر نیز برنامه هایی برای گسترش استفاده از تاکسی های پرنده دارد و برای اجرای آنها با چندین شرکت خصوصی همکاری خواهد کرد.

هدف بعدی بلید برای ادامه این طرح آزمایشی، هندوستان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 251

به "آزمایش تاکسی های پرنده در سان فرانسیسکو آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش تاکسی های پرنده در سان فرانسیسکو آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید