آغاز ساماندهی محوطه پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه

به گزارش تور یونان ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: عملیات سامان دهی محوطه پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه، با فاصله یک روز پس از دستور وزیر میراث فرهنگی اجرایی شد.

آغاز ساماندهی محوطه پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، امیر ارجمند امروز با اعلام این خبر افزود: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از پایگاه میراث دنیای گنبد سلطانیه خواستار سامان دهی محوطه و اطراف گنبد و برج و باروی ارگ شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: اجرای دستور مهندس ضرغامی برای سامان دهی محوطه پایگاه میراث دنیای گنبد سلطانیه با انجام پاک سازی، بوته کنی، چمن کاری، سامان دهی فضای اطراف، حصارکشی، رنگ آمیزی، کاشت گل های زینتی، نصب تابلو های معرفی به سه زبان، بازسازی های موضعی کاوش های انجام شده در داخل برج و بارو و… آغاز شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید روز پنجشنبه 27 آبان از جاذبه های شهرستان سلطانیه در میان خبرنگاران و مسئولان استانی و شهرستانی گفته بود: شرایط محوطه پایگاه میراث دنیای گنبد سلطانیه زیبنده یک اثر دنیای نیست و نیاز به سامان دهی دارد.

سید عزت الله ضرغامی در بازدید از محوطه پایگاه میراث دنیای گنبد سلطانیه خواستار سامان دهی محوطه این اثر دنیای با مشارکت شهرداری شده و اضافه کرده بود: تلاش می کنیم با اعتباراتی که در سفر های استانی تخصیص داده خواهد شد، به این موضوع کمک کنیم. باید برای برنامه های توسعه ای که در دست اجراست، استان و پایگاه دنیای برنامه ریزی خوبی را انجام خواهند داد تا این محوطه برای گردشگران داخلی و خارجی و مردم دنیا جذابیت و گیرایی داشته باشد.

شهر سُلطانیه یکی از شهر های تاریخی شهرستان سلطانیه استان زنجان ایران است که در 37 کیلومتری شهر زنجان واقع است. گنبد سلطانیه تنها اثر دنیای استان در این شهر قرار گرفته است. این شهر دارای بنا های تاریخی زیادی است که همه ساله گردشگران زیادی را جذب می کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1979

به "آغاز ساماندهی محوطه پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ساماندهی محوطه پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید