ایران و چین در حوزه گردشگری، تفاهم همکاری امضاء کردند

به گزارش تور یونان ارزان، ایران و چین روز پنجشنبه به منظور گسترش همکاریهای دوجانبه در حوزه گردشگری و ایجاد بستر مناسب برای توسعه مناسبات در این بخش، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

این یادداشت تفاهم را مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و لی جیانجو وزیر گردشگری جمهوری خلق چین در حاشیه اجلاس جهانی گردشگری در شهر پکن امضا کردند.

ایران و چین در حوزه گردشگری، تفاهم همکاری امضاء کردند

جهت دریافت مشاوره سفر با تورهای کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

این تفاهم نامه در هفت بند تنظیم شده و شامل بخش هایی چون بازاریابی و تبلیغات، سرمایه گذاری، خدمات و امنیت، امور آموزشی، تبادل دانش و تجربیات گردشگری و همچنین همکاری در پروژه گردشگری جاده ابریشم می باشد.

طرفین در این تفاهم نامه مشترک موافقت کردند که به منظور فراهم کردن خدمات مناسب گردشگری و نیز افزایش تبادل گردشگر میان دو کشور، سلایق و انتظارات اتباع خود را در نظر گرفته و امکانات و شرایط لازم را برای آنان فراهم سازند.

توجه به احتیاج و ظرفیت بازارهای یکدیگر در راستای توسعه محصولات گردشگری و نیز معرفی فرهنگ، تاریخ و سایر اشکال مرتبط و همچنین معرفی ظرفیت های گردشگری دو کشور برای تورگردانان، فعالان گردشگری و اصحاب رسانه از دیگر بخش های مورد توافق طرفین است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین وزیر گردشگری چین تاکید کردند که به ارتقای ایجاد مکانسیم هماهنگی و ارتباطات در زمینه ایمنی گردشگری پرداخته و نظارت بر تورگردانان گردشگری را تقویت و آنها را نسبت به بهبود کیفیت خدمات گردشگری تشویق خواهند کرد.

ایجاد تاسیسات و زیرساخت های گردشگری و نیز بهبود امکانات خدمات عمومی گردشگری در امتداد جاده ابریشم یکی دیگر از مواردی بود که سلطانی فر و لی جیانجو بر تحقق و اجرای آن تاکید کردند.

طرفین همچنین خاطرنشان کردند که اطلاعات و همکاری در زمینه تحصیل و آموزش کارکنان بخش خدمات گردشگری را به منظور تقویت نیروی انسانی گسترش داده و همکاری خود را در ارتقای دانش و مهارتهای آنان افزایش می دهند.

توجه به الزامات توسعه پایدار، گسترش همکاریها میان دفاتر خدمات گردشگری و شرکت های ذیربط دو کشور، برنامه ریزی برای تورهای مستقل و مشترک، همکاری مشترک در طرح جاده ابریشم، برگزاری جلسات مشترک به منظور تبادل اطلاعات و برپایی نمایشگاههای مشترک از موارد دیگری بود که طرفین در این یادداشت تفاهم همکاری بر اجرایی شدن آن تاکید کردند.

لازم به ذکر است، اجلاس جهانی گردشگری برای صلح و توسعه با هدف توسعه این صنعت با همت سازمان جهانی گردشگری و دولت جمهوری خلق چین امروز پنجشنبه در تالار بزرگ خلق چین گشایش یافت که هدف از این نشست چهار روزه، توسعه این صنعت با همکاری کشورهای مختلف و مساعدت به رشد پایدار آن عنوان شده است.

توسعه فرهنگ گردشگری، توسعه پایدار به وسیله جهانگردی و توریسم و تحقق اهداف 17 گانه سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد از اصلی ترین موضوعات این اجلاس بین المللی است.

قرار است شرکت نمایندگان درباره راهبردهای توسعه گردشگری و مشارکت بخش خصوصی در توسعه مالی و رشد صنعت گردشگری تا سال 2030 میلادی در این نشست بحث و رایزنی نمایند.

منبع: الی گشت
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 813

به "ایران و چین در حوزه گردشگری، تفاهم همکاری امضاء کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و چین در حوزه گردشگری، تفاهم همکاری امضاء کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید