مقرون به صرفه خنک شوید: فوت وفن ساده خنک کردن خانه با یخ و پنکه!

به گزارش تور یونان ارزان، خنک کردن سرتاسر خانه در تابستان داغی مانند سال جاری و این روزهای بی نهایت گرمی که داریم سپری می کنیم می تواند برای خیلی ها گران تمام گردد؛ مخصوصاً با استفاده مداوم از کولرهای آبی و کولرهای گازی و بالاتر رفتن مصرف برق.

مقرون به صرفه خنک شوید: فوت وفن ساده خنک کردن خانه با یخ و پنکه!

پنکه ها می توانند کمی در صرفه جویی به شما یاری نمایند اما متأسفانه هوا را خنک نمی نمایند بلکه فقط هوا را به جریان می اندازند و نسیم مطبوع و رضایت بخشی ایجاد می نمایند.

شاید خنک شدن با پنکه برای بعضی از افرادی که به شدت گرمایی هستند، چندان لذت بخش و راضی نماینده نباشد اما اگر همین افراد به رقم نوشته شده روی قبض برق در خاتمه ماه فکر نمایند حتماً نظرشان را عوض می نمایند و برای فرار از گرما و خنک شدن به شیوه ارزان همین پنکه ناقابل را در آغوش خود می گیرند!

ترفند طلایی

با قرار دادن یک کاسه یخ در جلوی پنکه ای که روشن و در حال چرخیدن است می توانید جایگزین خنک و ارزان تری نسبت به کولرهای آبی و گازی و خود پنکه به تنهایی ایجاد کنید.

منتها، یادتان باشد که تأثیر خنکایی که شما بدین روش ایجاد می کنید فضای اطراف و مقابل پنکه را خنک می نماید و نمی تواند سرتاسر خانه یا یک اتاق بزرگ را خنک کند اما خب بالاخره توانسته اید گرما را از بین ببرید و به سرعت خنک شوید.

چند نکته:

با افزودن نمک و آب به یخ هم به مدت طولانی تری خنک می شوید و هم سرعت آب شدن یخ را کاهش می دهید. علاوه بر این، خواهید توانست سرعت خنک شدن را زیاد کنید.

یکی از گزینه ها این است که یک بطری 2 لیتری را با 6 پیمانه آب و یک پیمانه سنگ نمک پر کنید. بطری را در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. سپس، آن را در یک کاسه فلزی در جلوی پنکه بگذارید تا هوای اطراف را به جریان بیاندازد و خنک کند.

بطری خراب و فاسد نمی گردد و می توانید بارها و بارها آن را منجمد نموده و دوباره از آن بهره ببرید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2184

به "مقرون به صرفه خنک شوید: فوت وفن ساده خنک کردن خانه با یخ و پنکه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقرون به صرفه خنک شوید: فوت وفن ساده خنک کردن خانه با یخ و پنکه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید