افزایش تورم در اروپا

به گزارش تور یونان ارزان، متوسط نرخ تورم در سطح اتحادیه اروپا به 1.7 درصد رسید.

افزایش تورم در اروپا

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به مارس با 0.4 درصد افزایش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به 1.3 درصد رسید تا نرخ تورم مجددا در جهت رسیدن به سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه قرار گیرد. در سطح اتحادیه اروپا این نرخ به طور متوسط 1.7 درصد بوده که از ماه قبل 0.3 درصد بیشتر شده است.

خدمات با تورم 0.57 درصدی و کالاهای صنعتی با تورم 0.29 درصدی و انرژی با تورم 0.43 درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده اند و کالاهای صنعتی نیز با تورم 0.09 درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است. تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی نیز طی این مدت 0.24 درصد بوده است.

قرار است بانک مرکزی اروپا در هر ماه 20 میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد اقتصادی در سطح منطقه یورو هموار کند.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به لهستان با 4.4 درصد بوده است و پس از این کشور نیز مجارستان با 3.9 درصد و رومانی با 2.5 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به یونان با منفی 2.0 درصد بوده است و پس از این کشور، ایرلند با 0.1 درصد و قبرس با 0.3 درصد قرار دارند.

از طرف دیگر طی این مدت نرخ تورم در بلژیک 1.6 درصد، آلمان 2.0 درصد، فرانسه 1.4 درصد و در ایتالیا 0.6 درصد اندازه گیری شده است. در بین کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز تورم نروژ طی این مدت 3.4 درصد و سوییس منفی 0.2 درصد اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1712

به "افزایش تورم در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تورم در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید