ایجاد شبکه همکاری های منطقه مدیریت سیل با موضوع ایران

به گزارش تور یونان ارزان، نشست همکاری های منطقه ای و جنوب -جنوب در زمینه مدیریت ریسک سیل با حضور یکصد محقق با هدف شبکه سازی مدیریت سیل با موضوع ایران آغاز به کار کرد.

ایجاد شبکه همکاری های منطقه مدیریت سیل با موضوع ایران

به گزارش خبرنگاران، نشست همکاری های منطقه ای و جنوب -جنوب در زمینه مدیریت ریسک سیل در جمهوری اسلامی ایران با حضور یکصد نفر از متخصصین حوزه های گوناگون مرتبط با پیشگیری، پاسخگویی و بازسازی سیل و حوادث آب و هوایی صبح امروز (چهارشنبه) در تالار محمود روح الامینی باغ موزه نگارستان تهران آغاز به کار کرد.

در این نشست اشتراک دانش و ظرفیت سازی بیش از یکصد نفر از متخصصین حوزه های گوناگون از دانشگاه ها و مراکز علمی و اجرایی ایران و کشورها و سازمان های منطقه ای آسیا و اقیانوسیه شرکت کرده اند.

هدف این نشست تبادل تجارب کشورهای منطقه و آخرین دستاوردهای علمی و فنی روز دنیا برای ارتقای تاب آوری و تقویت کاهش خطر سیل و نیز ایجاد شبکه همکاری های منطقه ای برای مدیریت سیل با موضوع ایران است.

برگزاری این نشست بخشی از برنامه هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب ها است که بر اساس دستور رییس جمهور و پیرو سیل های گسترده اوایل امسال تشکیل شده است.

نشست مدیریت ریسک سیل با همکاری هیات ویژه گزارش ملی سیلاب ها، دانشگاه تهران و مرکز سازمان ملل برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در آسیا و اقیانوسیه (اپدیم) وابسته به کمیسیون مالی و اجتماعی سازمان ملل در آسیا و اقیانوسیه برگزار شده است.

اپدیم یک مرکز وابسته به کمیسیون مالی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) است که به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و به طور ویژه سازمان برنامه و بودجه کشور با گذشت بیشتر از یک دهه پیگیری مداوم، رایزنی و مذاکره با طرف های مرتبط داخلی و خارجی در تهران افتتاح شده است.

این مرکز با هدف خدمت رسانی در زمینه اطلاعات بلایا به ویژه زلزله برای کشورهای عضو اسکاپ راه اندازی شده است و تلاش دارد با مدیریت دانش، ظریف سازی، انتقال دانش فنی و تجارب پیروز سایر کشورها در قالب همکاری های جنوب - جنوب در راستای افزایش تاب آوری در زمینه بلایا و کاهش خطرات انجام وظیفه کند.

در پی وقوع بارش های سنگین و کم سابقه از ابتدای سال در استان های شمالی، غربی و جنوب غربی کشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در این مناطق، خسارات جانی و مالی فراوانی وارد شد که در این میان، استان های گلستان، خوزستان، لرستان و فارس، بیشترین آسیب ها را متحمل شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 595

به "ایجاد شبکه همکاری های منطقه مدیریت سیل با موضوع ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد شبکه همکاری های منطقه مدیریت سیل با موضوع ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید