بروکسل یونان را سپر اروپا در برابر پناه جویان نامید

به گزارش تور یونان ارزان، رئیس کمیسیون اروپا با چشم پوشی از سرکوب مهاجران سوری در مرزهای یونان، از این کشور به عنوان سپر اتحادیه اروپا یاد نموده و یاری بروکسل به آتن برای مقابله با پناه جویان را خواهان شد.

بروکسل یونان را سپر اروپا در برابر پناه جویان نامید

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل تور یونان ارزان، اورسولا فن در لاین رئیس کمیسیون اروپا از یونان به عنوان سپری در برابر سیل پناه جویان سوری تقدیر کرد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، فن در لاین روز سه شنبه گفت: این مرز فقط مرز یونان نیست، بلکه مرز اروپا است. از یونان به خاطر این که در این برهه سپر ما شده است تشکر می کنم.

این در حالی است که یونان برخلاف قطعنامه های بین المللی درخصوص پناه جویان، طی روزهای اخیر با استفاده از گاز اشک آور از ورود آن ها به داخل خاک این کشور جلوگیری نموده و به سمت قایق های حامل مهاجران که به سوی سواحل آن رفته اند، شلیک نموده است.

با این وجود، فن در لاین یاری 700 میلیون یورویی از بودجه اتحادیه اروپا به یونان برای مقابله با مهاجران و پناه جویان را خواهان شد.

رئیس کمیسیون اروپا با چشم پوشی از سرکوب پناه جویان گفت: از گارد مرزی، گارد ساحلی، پلیس و کارکنان فرانتکس (آژانس گارد مرزی و ساحلی اتحادیه اروپا) به خاطر کوشش های خستگی ناپذیرشان قدردانی می کنم.

فن در لاین بیان کرد، فرانتکس 6 قایق گشت ساحلی، یک کشتی، دو بالگرد، یک هواپیما و 100 نیروی مرزبان را روانه مرزهای ترکیه و اروپا خواهد نمود.

دولت ترکیه از روز آدینه مرزهایش به سوی یونان و بلغارستان را باز نموده و بیان کرد جلوی حرکت پناه جویان سوری به سمت مرزهای اروپا را نخواهد گرفت.

در پی بالا دریافت درگیری های لفظی میان آتن و آنکارا، نخست وزیر یونان، ترکیه را قاچاقچی رسمی مهاجران به اتحادیه اروپا خطاب کرد.

سازمان عفو بین الملل درخصوص نحوه برخورد یونان با مهاجران بیان کرد اقدامات غیرانسانی آتن، مصداق خیانت یونان به مسئولیت های حقوق بشری بوده و جان مردمانی که از خشونت گریخته اند به خطر می اندازد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 891

به "بروکسل یونان را سپر اروپا در برابر پناه جویان نامید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بروکسل یونان را سپر اروپا در برابر پناه جویان نامید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید