بهترین نقاط دیدنی صربستان برای گردشگری

به گزارش تور یونان ارزان، صربستان امروزی ترکیبی از فرهنگ هاست. این کشور در گذشته متحمل جنگ های فراوانی از طرف رومیان، عثمانی ها و سایر کشورها شده است. اما در حال حاضر مکانی برای سرگرمی است و فستیوال های مختلفی در آن برگزار می گردد. صربستان جایی است که فرهنگ شرقی با فرهنگ غربی در کنار یکدیگر قرار می گیرد و شهر های مرتبط به قرون وسطی با قلعه ها و صومعه های باستانی در می آمیزد. در این مقاله قصد داریم بهترین مکان ها برای بازدید در صربستان را بیان کنیم:

بهترین نقاط دیدنی صربستان برای گردشگری

با همراهی تور مسقط از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

  1. نیس(NIS):

شهر پرجنب و جوش نیس(سومین شهر بزرگ صربستان) یک نقطه مفید بین بلگراد و صوفیه یا اسکوپیه است. این شهر یکی از قدیمی ترین شهرها در اروپا و بالکان است و تاریخ آن به سال 279 قبل از میلاد می رسد. کنستانتین کبیر ، بنیانگذار قسطنطنیه، در این شهر به دنیا آمده است. بنای یادبود او را می توانید در مرکز شهر پیدا کنید. همچنین در مرکز شهر قلعه های مرتبط با قرن هجدهم قرار گرفته است که توسط ترک ها ساخته شده است. برج جمجمه یک بنای مخوف اما منحصر به فرد است که از جمجمه صرب هایی که توسط عثمانی هاسر بریده شده اند ساخته شده است. در جنوب شرقی این شهر Niška Banja قرار گرفته استکه یک چشمه آبگرم محبوب در میان افراد محسوب می گردد. این چشمه به خاطر آبگرمی مشهور شده است که خاصیت درمانی دارد و بیشتر افراد معتقدند می تواند روماتیسم را درمان کند.

  1. شهر شیطان(Devils Town):

فرسایش مسئول ایجاد یکی از ساختارهای سنگی شگفت انگیز به نام شهر شیطان در صربستان است که نام خود را از شکل های عجیب و غریب سنگ هایش گرفته است. افسانه های محلی می گوید که این سنگ ها اعضای مهمانی عروسی هستند که توسط شیطان به سنگ تبدیل شده اند. این مکان در جنوبی ترین قسمت صربستان واقعی شده است و از بیش از 200 ساختار سنگی منحصر به فرد تشکیل شده است که در سرتاسر دو دره زیبا بر روی دامنه کوه های رادان در جنوب صربستان پراکنده شده است. ستون های موجود در آن حال پیشرفت است. آن ها فرو می ریزند و دوباره تشکیل می شوند.

  1. پارک ملی Kopaonik:

Kopaonik بلندترین کوه در صربستان است و در سال 1981 به پارک ملی تبدیل شد. این پارک ناهموار است و منظره بسیار زیبایی دارد. همچنین میزبان فعالیت های اسکی است و می تواند در یک ساعت بیش از 32000 اسکی باز را در خود جای دهد. برف از نوامبر تا می در آن وجود دارد. در تابستان بهترین مکان برای پیاده روی و کوهنوردی است وآرایه زیبایی از گیاهان و جانوران در آن دیده می گردد. کوه های موجود در این ناحیه برای ثروت معدنی همچون طلا، نقره، آهن و روی شناخته شده و مشهور است. این پارک همچنین دارای ساختارهای سنگی منحصر به فردی است که هر کدام از آن ها نام هایی همچون چشمه های آبگرم، آبفشان و آبشار را به خود اختصاص داده اند.

  1. پریزرن(Prizren):

پریزرن ممکن است پایتخت صربستان قرون وسطی در یک زمان خاص بوده باشد اما امروزه بخشی از کوزوو با مقامات منتخب خود است. هر چند صربستان آن را به عنوان یک استان جداگانه نمی پذیرد و معتقد است به صورت غیر قانونی جدا شده است اما در این ناحیه صرب ها در اقلیت هستند. بهترین جاذبه ای که در این ناحیه وجود دارد قلعه پریزرن است که از دوره عثمانی ها به یادگار مانده است. این شهر برای پیاده روی عالی است و هر چیزی که احتیاج داشته باشید در کنار یکدیگر قرار گرفته است. کلیساهای متعددی را می توان در مرکز شهر پیدا کرد. کلیسای Our Lady of Ljovis بسیار قابل توجه است زیرا نمونه ای از معماری صربی ها در دوران قرون وسطی است.

  1. پارک ملی Derdap:

چین ممکن است Three Gorges خود را داشته باشد اما پارک ملی Derdap چهار دره دارد که در طول 115 کیلومتر گسترش یافته است. یکی از این دره ها به نام Gospodin vit، یکی از عمیق ترین رودخانه ها در دنیا را داراست. این دره ها با یکدیگر ترکیب می شوند و دره درداپ را به وجود می اورند. این دره ها همچنین با عنوان دروازه آهن نیز شناخته شده و مشهورند زیرا این ناحیه ورودی جنوبی به کوه های کارپات است. این پارک در رودخانه دانوب در نزدیکی قلعه Golubac واقع شده است.

پارک ملی درداپ میزبان گونه های مختلف گیاهی و جانوری است و یکی از پربازدیدترین نقاط در صربستان محسوب می گردد.

  1. صومعه Studenica:

صومعه Studenica در صربستان مرکزی واقع شده و عجایب و زیبایی های زیادی دارد. این صومعه متعلق به قرن دوازدهم است و به خاطر نقاشی و سایر دکوراسیون مزین که می توانید در ان پیدا کنید مشهور و شناخته شده است. این موضوع باعث شده است که این صومعه به عنوان یکی از ثروتمندترین صومعه ها در صربستان مشهور باشد و مادر تمامی صومعه های ارتدوکس محسوب می گردد. استفان نمانجا، کسی که صربستان و صومعه را بنیانگذاری نموده است در این مکان مدفون است.

  1. زلاتیبور(Zlatibor):

زلاتیبور یک مقصد توریستی محبوب در کوه های غربی صربستان است. این منطقه با امکاناتی تجهیز شده است که باعث خوشحالی و شادی مسافران و گردشگران می گردد. اسکی در زمستان و پیاده روی و کوهنوردی در تابستان از جمله مواردی است که در این ناحیه وجود دارد. منطقه اسکی در تورنیک بلندترین کوه در زلاتیبور قرار گرفته است و می تواند در هر ساعت میزبان 5400 اسکی باز باشد. این منطقه زیبایی های خاص خود را دارد و در آن روستای تاریخی عجیب و جالب وجود دراد. کلیسای چوبی قدیمی و یک موزه در فضای باز از جاذبه های اصلی آن محسوب می گردد. بعد از یک روز گشت و گذار در این ناحیه می توانید از غذایی به نام Zlatiborian prsuta لذت ببرید.

  1. نووی ساد(Novi Sad):

نووی ساد یک شهرستان زیبا در کنار رودخانه دانوب است و میزبان بهترین سواحل می باشد. بر اساس استانداردهای اروپایی این شهر یکی از جوان ترین شهرها (در اواخر قرن هفدهم ساخته شده است) محسوب می گردد و دومین شهر بزرگ صربستان است. شاید بتوان گفت این شهر بیشتر به خاطر فستیوال های موسیقی سالانه که در Petrovaradin(قلعه ای که هرگز فتح نشده است) برگزار می گردد مشهور و شناخته شده است. ساختمان های قابل توجه شامل تالار قدیمی شهر (در مرکز میدان اصلی)، Dvorac Dundjerski(قلعه قدیمی محافظت شده) و کلیسای سنت جرج بزرگ است.

  1. سوبوتیکا(Subotica) :

سوبوتیکا پنجمین شهر بزرگ صربستان ، یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در صربستان است. این شهر بیشترین جمعیت کاتولیک را دارد. یکی از بهترین موارد در این شهر ، تالاری است که در اوایل سال 1900 ساخته شده است. اما این شهر به خاطر ساختمان های قدیمی اش همچون کلیسای جامع سنت ترازا مشهور است. این کلیسا نیز در سال 1797 ساخته شده است. کافه ها در اطراف میدان مرکزی شهر، میزبان تالار شهر و فواره آبی آن است و بهترین مکان برای استراحت کردن و خرید از Buvljak(یکی از بزرگترین بازارهای فروش اجناس ارزان قیمت) می باشد .

  1. بلگراد (Belgrade) :

بلگراد پایتخت صربستان و بزرگترین شهر آن، همواره به اندازه امروز زیبا و دوست داشتنی نبوده است. این شهر در محل تلاقی رودخانه دانوب و ساوا واقع شده و گذشته بدی داشته است. این شهر در 115 جنگ حضور داشته است و 44 بار توسط دشمنان به آتش کشیده شده است. امروزه این شهر صلح آمیزتر از هر جای دیگری است و میزبان رویدادهای مختلفی همچون موسیقی، فیلم و فستیوال هاست. قلعه بلگراد یکی از مشهورترین مکان های تاریخی با موزه ها و کلیساهاست. این شهر همچنین بهترین مکان برای دیدن رودخانه ها و خود شهر است. موزه های برتر شامل موزه ملی با بیش از 400000نمایشگاه و نیز موزه نیکولا تسلاست که هزاران وسیله شخصی مخترعان و اسناد در آن نگهداری می گردد .

منبع: مجله سفر
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 781

به "بهترین نقاط دیدنی صربستان برای گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین نقاط دیدنی صربستان برای گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید