ترامپ یک مقام ارشد را بابت دفاع از امنیت انتخابات اخراج کرد

به گزارش تور یونان ارزان، رئیس جمهوری آمریکا کریس کربس، مقام ارشد امنیت سایبری آمریکا را اخراج نموده و او را بدون ارائه سند و مدرکی به بیان اظهارات کاملا ناصحیح متهم کرد. او گفته بود انتخابات سوم نوامبر امن بوده و ادعاهایی مبنی بر تقلب گسترده نادرست است.

ترامپ یک مقام ارشد را بابت دفاع از امنیت انتخابات اخراج کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بارها ادعاهایی درباره تقلب در انتخابات سوم نوامبر را تکرار و از پذیرش شکست مقابل جو بایدن دموکرات امتناع نموده است. کمپین او چندین شکایت حقوقی در ایالت های حساس به جریان انداخته و این در حالیست که مقام های انتخاباتی دو حزب می گویند که مدرکی دال بر وقوع تقلب جدی مشاهده ننموده اند.

رویترز هفته گذشته گزارش داد که کریس کربس که در حوزه حفاظت از انتخابات مقابل حمله هکرها فعالیت داشته اما خشم کاخ سفید ترامپ را با کوشش برای اطلاع رسانی درباره اطلاعات غلط برانگیخت، به اطرافیانش گفته که اخراج می گردد.

ترامپ سه شنبه با انتشار پیامی توییتری گفت، کربس با سخنانی کاملا نادرست به مردم اطمینان خاطر داد که امنیت در انتخابات برقرار بوده، آن هم در شرایطی که حجم زیادی بی صلاحیتی و تقلب، شامل رای دادن افراد متوفی اتفاق افتاده، ناظران انتخاباتی را به حوزه های رای گیری راه نداده اند و خطاهای ماشین رای گیری دیده شده که رای ترامپ را به رای بایدن تبدیل نموده اند.

شبکه اجتماعی توییتر روی این توییت ترامپ برچسبی زده و شرح داده است که این ادعا درباره تقلب انتخاباتی به چالش کشیده شده است.

کریس کربس از دو سال پیش رئیس اداره امنیت سایبری و آژانس امنیت زیرساخت (سی آی اس ای) در وزارت امنیت داخلی آمریکا بود. به گفته سه منبع آگاه، او خشم کاخ سفید را بر سر وب سایتی برانگیخت که سی آی اس ای (CISA) تحت عنوان کنترل شایعات به راه انداخته و درباره اطلاعات غلط در خصوص انتخابات اطلاع رسانی می کرد.

سخنگوی این نهاد اظهارنظری ننموده است. کریس کربس اما در حساب توییتر شخصی خودش در پیامی نوشت: خدمت مایه افتخارم بود. کارمان را درست انجام دادیم. امروز دفاع کن، فردا را ایمن نگاه دار.

مقام های کاخ سفید پیشتر از محتوای اداره امنیت سایبری و آژانس امنیت زیرساخت آمریکا گلایه نموده بودند چون شایعات دروغین درباره انتخابات سوم نوامبر را رد می کرد، از جمله اینکه دموکرات ها پشت توطئه ای برای تقلب انتخاباتی گسترده قرار داشتند. مقام های سی آی اس ای هم از حذف اطلاعات درست خودداری نموده اند. کاخ سفید همچنین از رد شدن تئوری خود در این نهاد مبنی بر چرخش آراء از ترامپ به بایدن در سطح ملی خشمگین بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1393

به "ترامپ یک مقام ارشد را بابت دفاع از امنیت انتخابات اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ یک مقام ارشد را بابت دفاع از امنیت انتخابات اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید