تسهیلات لازم برای همکاری جوانان ایران و سنگاپور فراهم می گردد

به گزارش تور یونان ارزان، وزیر مشاور در امور خارجه و دفاع سنگاپور با بیان اینکه فرهنگ یکی از مواردی است که می تواند در افزایش مناسبات ایران و سنگاپور مورد توجه قرار گیرد، گفت: تسهیلات لازم برای همکاری جوانان ایران و سنگاپور فراهم می گردد.

تسهیلات لازم برای همکاری جوانان ایران و سنگاپور فراهم می گردد

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

به گزارش تور یونان ارزان از اصفهان،به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمد عثمان مالکی در دیار با استاندار اصفهان گفت: قبل از ورود به ایران نقش کلیدی ایران و به خصوص استان اصفهان را در طول تاریخ مطالعه کردم و در این سفر موارد زیادی را در مورد تمدن و تاریخ این شهر زیبا به دست آوردم.

با بیان اینکه این دیدار با هدف تقویت روابط با ایران انجام شده است، گفت: براساس تجارب گذشته شرکت های سنگاپوری و ایرانی می توانند تبادلات خوب با یکدیگر داشته باشند و در چند ماه آینده تجار این کشور به ایران سفر خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه توریسم و گردشگری می تواند مبنای کارها باشد، گفت: کشور سنگاپور سالانه 15 میلیون توریسم دارد و 55 میلیون نفر نیز از این کشور عبور می نمایند و در هتل سازی تجربه های خوبی دارد و می توانیم تجربیات خود را انتقال دهیم.

وزیر مشاور در امور خارجه و دفاع سنگاپور با بیان اینکه فرهنگ نیز یکی از مواردی است که می تواند در افزایش مناسبات مورد توجه قرار گیرد، گفت: ایجاد تسهیلات برای همکاری جوانان تحصیل نموده دو کشور و همچنین توسعه موزه و نگهداری و حفظ و حراست از آنها از جمله ظرفیت هایی است که در افزایش تعاملات باید در نظر گرفته شود.

وی اضافه نمود: در دانشگاه ملی سنگاپور دانشجویان این کشور با فرهنگ ایرانی آشنا می شوند که این موضوع می تواند گسترش یابد.

محمد عثمان مالکی به بیان ویژگی های کشور سنگاپور پرداخت و اضافه نمود: سنگاپور کشوری کوچک با تاریخی جوان است ولی در شهرسازی و مدیریت همزمان یک کشور و شهر تجربه خوبی دارد.

وی با اشاره به تجربیات این کشور در زمینه شهر هوشمند، توریستم و ساخت و ساز و کنترل ترافیک آمادگی کشور متبوعش را در مورد گسترش ارتباطات با اصفهان با توجه به تجربیات پیروز سنگاپور در زمینه های مدیریت آب، مدیریت پسماند و هتل داری و مهمان داری و همکاری های دانشگاهی اعلام نمود.

وزیر مشاور در امور خارجه و دفاع سنگاپور اضافه نمود: سنگاپور بیشترین تنوع ادیان را دارد که همانند اصفهان به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می نمایند.

وی اظهارداشت: برخلاف تبلیغات منفی اسلام دین صلح و دوستی است و به هیچ کس اجازه نخواهیم داد که بین مردم تفرقه ایجاد کند واز دین سوء استفاده نمایند.

رسول زرگرپور، استاندار اصفهان نیز در ادامه به تشریح ظرفیت ها و پتانسیل های قابل توجه استان در زمینه های مختلف پرداخت و گفت: اصفهان استانی با سابقه 10 هزار ساله است و 4 بار پایتخت ایران بزرگ بوده و اکنون نیز پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و شهر جهانی صنایع دستی است.

وی اصفهان را صنعتی ترین استان کشور خواند و گفت: بسیاری از صنایع نظامی، هسته، فولاد و هواپیماسازی کشور در این استان واقع شده است و علیرغم خشکسالی و کم آبی در کشاورزی نیز صندلی بسیار خوبی دارد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه بیش از 330 هزار دانشجو در استان تحصیل می نمایند، گفت: دانشگاه های اصفهان در رنکینگ های بین المللی جای دارند.

وی اضافه نمود: بیشترین شهرت اصفهان به آثار تاریخی، صنایع دستی و گردشگری بازمی شود و این شهر جزء 10 شهر دیدنی جهان بشمار می رود.

زرگرپور با بیان اینکه از 86 کشور جهان گردشگران فرهنگی به اصفهان سفر می نمایند، گفت: در دو هفته گذشته بیش از 3 میلیون گردشگر داخلی به اصفهان سفر نموده اند و پس از برجام شمار ورود گردشگران افزایش چشمگیری داشته است و به همین دلیل مدیریت استان در حال آماده سازی زیربناها و هتل ها برای ورود گردشگران است.

وی با بیان اینکه پیروان ادیان الهی در استان اصفهان به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می نمایند، گفت: اصفهان محل زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان الهی است.

استاندار اصفهان اظهار داشت: گرچه غالب مردم اصفهان مسلمان هستند ولی براساس آموزه های اسلام وظیفه دارند که با ادیان دیگر با احترام و مسالمت آمیز زندگی نمایند که در طول قرن ها ادامه داشته است و همدیگر را از یک خانواده می دانیم.

وی اضافه نمود: اسلام واقعی آن چیزی است که در ایران مشاهده می شود؛ دین صلح، دوستی، محبت و احترام به دیگر پیامبران الهی و داعش و طالبان ربطی به اسلام ندارند و ضد اسلام هستند که باعث اسلام هراسی شده اند.

زرگرپور به ارتباطات خوب مالی و فرهنگ جمهوری اسلامی ایران و سنگاپور درطول سالیان گذشته اشاره نمود و اضافه نمود: هیئت های بلند پایه ایران و سنگاپور به صورت متقابل و برای افزایش مناسبات و ارتباطات به این دو کشور سفر می نمایند که هرچه این رفت و آمدها بیشتر شود مراودات توسعه پیدا خواهد نمود.

وی با بیان اینکه این استان ظرفیت بزرگی برای سرمایه گذاری است، گفت: مدیریت استان به دنبال توسعه فناوری های جدید است و می تواند از تجربیات این کشور در زمینه های علم و تکنولوژی و اقتصاد استفاده نمایند و پذیرای سرمایه گذاران، گردشگران و دانشمندان سنگاپور باشد.

استاندار اصفهان یادآور شد: اتاق بازرگانی اصفهان یکی از قویترین اتاق های کشور است و با بسیاری از اتاق های بازرگانی جهان در ارتباط است و می تواند با اتاق بازرگانی سنگاپور تعامل گسترده داشته باشد.

وی اضافه نمود: اصفهان در زمینه گردشگری و سازگاری صنایع با محیط زیست و دانشگاهی احتیاج به سرمایه گذاری های وسیع دارد.

زرگرپور گفت: اصفهان آماده توسعه و مبادلات موزه های دو کشور است و سفرای دو کشور می توانند در این زمینه نقش مهمی را ایفا نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 463

به "تسهیلات لازم برای همکاری جوانان ایران و سنگاپور فراهم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات لازم برای همکاری جوانان ایران و سنگاپور فراهم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید