تکذیب شایعات درباره طرح حذف قبوض کاغذی برق

به گزارش تور یونان ارزان، شرکت توانیر در خصوص شایعات مطرح شده درباره طرح حذف قبوض کاغذی برق در فضای مجازی اظهار داشت که در این طرح صرفا قبوض کاغذی برق حذف شده و هیچ گونه تغییری در نحوه محاسبه قیمت برق رخ نداده است.

تکذیب شایعات درباره طرح حذف قبوض کاغذی برق

به گزارش گروه اقتصادی تور یونان ارزان به نقل از توانیر، پیرو طرح حذف قبوض کاغذی برق که پس از اطلاع رسانی های گسترده توسط مجموعه صنعت برق از ابتدای مهرماه سال جاری به اجرا درآمد، ضمن تشکر از مشارکت همه هموطنان گرامی در این طرح ملی، به اطلاع می رساند که در این طرح صرفا قبوض کاغذی برق حذف شده و هیچ گونه تغییری در نحوه محاسبه قیمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان کماکان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روز های دوره قرائت محاسبه می شود و کاهش یا افزایش طول دوره قرائت، اثری در افزایش بهای برق مصرفی نخواهد داشت.

از این رو با عنایت به انتشار برخی شایعات در فضای مجازی و با وجود پاسخگویی و تکذیب این شایعات در مصاحبه های مسئولان محترم صنعت برق، موارد ذیل مجددا و به منظور رفع هرگونه ابهام اعلام می شود:

1- براساس طرح حذف قبوض کاغذی برق، قرائت کنتور همانند گذشته توسط ماموران قرائت انجام می شود و صرفا قبوض کاغذی برق حذف شده است و صورتحساب برق مصرفی از طریق پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوی مشترکان که در سیستم های شرکت های توزیع نیروی برق ثبت شده است، به اطلاع مشترکان می رسد.

2- مشترکان گرامی به منظور مشاهده قبض برق خود می توانند با مراجعه به پایگاه های اینترنتی شرکت های توزیع نیروی برق استان متبوع، نسبت به مشاهده تصویر قبوض برق خود که عینا همانند قبوض کاغذی پیشین بوده و امکان چاپ و مقایسه با ارقام و صورت حساب های گذشته را دارد، اقدام کنند.

3- نرخ برق براساس مصوبه هیات وزیران از اردیبهشت ماه سال جاری صرفا به میزان 7 درصد برای عموم مشترکان افزایش داشته است. همچنین به منظور حفظ حقوق عامه مردم و به ویژه مشترکانی که برق را بهینه مصرف می کنند، تنها مشترکان پرمصرف برق 16 درصد نیز مشمول افزایش قیمت برق می شوند که این میزان صرفا و صرفا شامل مشترکانی می شود که بیش از الگو های معین شده مصرف می کنند (خاطرنشان می شود حدود 15 درصد از مشترکان در رده پرمصرف ها قرار می گیرند). همچنین یاداور می شود که الگوی مصرف در کلیه مناطق در ماه های غیرگرم 200 کیلووات ساعت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 800

به "تکذیب شایعات درباره طرح حذف قبوض کاغذی برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب شایعات درباره طرح حذف قبوض کاغذی برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید