دستگاه ردیاب کرونا برای همه در سنگاپور

به گزارش تور یونان ارزان، کشور سنگاپور یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در آسیا را داراست و از جمله کشور هایی است که می کوشد تا به وسیله راه چاره های فن آوری به تسهیل محدودیت های قرنطینه بپردازد.

دستگاه ردیاب کرونا برای همه در سنگاپور

تمامی 5.7 میلیون فرد ساکن در سنگاپور احتمالا به استفاده از دستگاه پوشیدنی ردیاب تماس (ردیاب ویروس کرونا) در طرح مبازره با ویروس کرونا ترغیب خواهند شد.

این وسیله را می توان دور گردن آویخت یا به صورت شل و آزاد حمل کرد و طراحی شده تا اشکالات نمونه قبلی را برطرف کند. این برنامه از روی نمونه قبلی بر اساس گوشی های هوشمند طراحی شده که از بلوتوث استفاده می کردند و سنجش محدود و مسائلی هم داشتند که سایر دولت ها نظیر بریتانیا با آن روبه رو بودند.

کشور سنگاپور یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در آسیا را داراست و از جمله کشور هایی است که می کوشد تا به وسیله راه چاره های فن آوری به تسهیل محدودیت های قرنطینه بپردازد. دولت هنوز معین ننموده است که آیا استفاده از این وسیله پس از توزیع آن در میان مردم اجباری است یا خیر.

بالاکریشان وزیر و مسئول طرح اجرایی (شهرـ ایالت) کشور هوشمند روز آدینه در این باره گفت: ما در حال پیشرفت هستیم و به زودی دستگاه قابل پوشیدن و بی احتیاج از تلفن هوشمند را معرفی خواهیم کرد.

اگراین وسیله قابل حمل و نقل کار کند ما می توانیم آن را بین کلیه افراد در سنگاپور توزیع کنیم.

برنامه ردیاب ویروس که دولت قبلا معرفی نموده بود، 1.5 میلیون بار توسط مردم دانلود شد. اما در دستگاه های اپل موقعی که برنامه در حال انجام بود سیستم بلوتوث برای آنالیز و اسکن با مشکل روبرو می شد.

بالاکریشان گفت: ما به کرات درباره موارد تکنیکی و سیاسی مربوط به آن با شرکت اپل مصاحبه نموده ایم، اما هنوز به راه چاره راضی کننده ای نرسیده ایم.

سنگاپور جزئیاتی از فن آوری که قرار است در این دستگاه پوشیدنی استفاده گردد، ارائه نداده است. با وجود این تحلیل گران معتقدند که همانند نمونه پیشین خود این دستگاه هم ممکن است با مسائل مشابهی روبرو گردد.

فردریک جیرون از مرکز تحقیقات بازار فورستر که تحلیل گر مسائل سنگاپور است گفت: دولت مایل است که استفاده از چنین دستگاهی را برای تاثیرگذاری اش اجباری کند، کاری که کشور های بسیار کمی تا به امروز انجام داده اند.

بسیاری از متخصصان نگرانی خود از موضوع حریم خصوصی را از دستگاه های ردیاب تماس ابراز داشته اند. سنگاپور اعلام نموده است که اطلاعات جمع آوری شده نمونه قدیمی تر این برنامه، رمزگذاری و به صورت محلی در گوشی کاربر ذخیره می گردد و تنها در صورتی به مقامات گزارش می گردد که ابتلای فرد به کووید 19 تأیید گردد.

به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز در آمریکا، سنگاپور 37 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را تایید نموده و 24 مورد مرگ ناشی از این بیماری داشته است.

منبع:ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1118

به "دستگاه ردیاب کرونا برای همه در سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه ردیاب کرونا برای همه در سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید