شرکت های توسعه دهنده پروژه های متن باز حمایت می شوند

به گزارش تور یونان ارزان، فراخوان حمایت از شرکت های توسعه دهنده پروژه های متن باز از سوی ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد.

شرکت های توسعه دهنده پروژه های متن باز حمایت می شوند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، قصد اجرای یک برنامه حمایتی از شرکت های خصوصی دارای پروژه های متن باز با هدف تشویق تحقیق و توسعه مشارکتی در مقیاس جهانی، بین المللی سازی فعالیت های توسعه ای شرکت های دانش بنیان و تسهیل ورود به بازار های جهانی را دارد.

عموماً پروژه های متن باز بین المللی، سطح نوآوری بالاتری داشته و عمق فناوری در آن ها به نسبت سایر شرکت ها بیشتر است؛ لذا شرکت های متقاضی در این فراخوان باید حتما پروژه هایی در سطح بین المللی و ترجیحا به صورت مستقل داشته باشند و حمایت به میزان پیروز بودن پروژه متن باز نسبت به سایر پروژه های متن باز بین المللی انجام خواهد شد.

حمایت مطرح شده در این فراخوان، از شرکت های خصوصی دارای پروژه های متن باز بین المللی فعال و مستقل و با ارسال اطلاعات توسط متقاضیان و انجام روال ارزیابی صورت می پذیرد.

شرایط ارزیابی طرح های متقاضی به شرح زیر است:

- ایجاد و نگهداری از یک پروژه متن باز فعال در پلتفرم های بین المللی نظیر گیت هاب

- مشارکت توسعه دهنده/دهندگان خارج از تیم اصلی پروژه

- آخرین تغییرات حداکثر مربوط به شش ماه اخیر باشد

- تعداد ستاره های گیت هاب

- میزان رشد جامعه (اندازه جامعه، میزان مشارکت افراد در پروژه نظیر کد های توسعه یافته و یا کامیت های اجرا شده توسط افراد خارج از تیم، تعداد ایشو های گزارش شده، تعداد سوالات پاسخ داده شده و ...)

- تعداد ارجاعات، تعداد کل بازدید، تعداد بازدیدکنندگان

گفتنی است؛ علاقمندان می توانند طرح های خود را حداکثر تا یکم اردیبهشت ماه 1400 ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس ictc.isti.ir/ZHJq مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1694

به "شرکت های توسعه دهنده پروژه های متن باز حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های توسعه دهنده پروژه های متن باز حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید