شهربازی رباتیک طراحی می شود

به گزارش تور یونان ارزان، محققان یک شرکت دانش بنیان در صدد تکمیل یک شهربازی رباتیک برای بچه ها با استفاده از فناوری هوش مصنوعی هستند.

شهربازی رباتیک طراحی می شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، اهمیت ورود درست بچه ها به حوزه های فناورانه به اندازه ای است که فعالان فناور یک شرکت دانش بنیان برای این مهم، یک شهربازی هوشمند طراحی کرده اند.

حسین ذبیحی خیبری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: محصولاتی که ما تولید می کنیم تکنولوژی را به زندگی بچه ها وارد کرده و سبب می شود تا آنها، خیلی زودتر یک زندگی تکنولوژیک را تجربه کنند.

وی اضافه کرد: این شرکت دانش بنیان، یک شهربازی رباتیک ساخته که یک ربات در راس آن قرار گرفته است و یکسری بازی های تکنولوژیک را هدایت می کند. در این اساب بازی های هوشمند، برای آموزش و سرگرمی بچه ها، از هوش مصنوعی استفاده شده؛ مثلا گوشی موبایل به ابزاری تعاملی تبدیل و کودک با آن بازی کرده و مراحل پیش می رود و گوشی موبایل به قطعات متصل می شود.

ذبیحی خیبری خاطر نشان کرد: البته که این بازی مشابه خارجی چندانی ندارد و مهمترین نوع آن آمریکایی است، اما امتیازی که نمونه ایرانی در قیاس با نمونه های مشابه خارجی دارد آن است که قابلیت کار در هر نوع گوشی را دارد. حال آن که نمونه های خارجی تنها با آیپد کار می کنند. این شرکت با این قبیل ابتکارها، پیروز به دریافت جایزه یونیسف شده است.

به گفته وی، برای تولید این محصول ایران ساخت که در حال حاضر در مراحل نهایی قرار گرفته است، 10 نفر به طور مستقیم مشغول فعالیت هستند که در ادامه و با ورود به بخش بازاریابی و دیگر بخش ها، تعداد نفرات شاغل مستقیم و غیرمستقیم، بیشتر می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آذر 1400 بروزرسانی: 15 آذر 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1950

به "شهربازی رباتیک طراحی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهربازی رباتیک طراحی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید