عجایب جهان، دوازده حواری (Twelve Apostles) استرالیا

به گزارش تور یونان ارزان، دوازده فرستاده یا دوازده حواری (Twelve Apostles) به مجموعه ای از 8 صخره آهکی گفته می گردد که مربوط به دوره سوم زمین شناسی (دوره ترشری) می باشند و در پارک ملی بندر کمپبل واقع در بین شهر پرینستون و پتربورگ و در مجاورت جاده Great Ocean در استرالیا سر از آب بیرون آورده اند.

عجایب جهان، دوازده حواری (Twelve Apostles) استرالیا

این صخره ها در طول بعالیت های فرسایشی به وجود آمده اند. آب های خروشان اقیانوس جنوبی به مرور زمان آهک های نرم پرتگاه ها را خوردند و غارهایی در درون آن بوجود آوردند. بعدها سقف این غارها که تنها به صورت گنبدهایی برجا مانده بودند، فرو ریختند و این تخته سنگ ها را با ارتفاع 45 متر برجای گذاشتند. این مکان تا سال 1922 به نام Sow and Piglets (خوک جوان و بچه هایش) شناخته می شد (خوک جوان جزیره Muttonbird است و این صخره های عظیم بچه هایش). اما بعدها به دلایل توریستی نام آنرا به دوازده حواری تغییر دادند؛ هرچند که تنها هشت صخره در اینجا وجود دارد.

در سال 2002، انجمن رسمی ماهیگیران بندر کمپبل سعی داشت عملیات ساخت پارک ملی آبی در محل استقرار دوازده حواری را متوقف ساز که با شکست روبرو شد. اما خوشبختانه در آینده این سازمان توانست با موافقت دولت ایالات ویکتوریا عملیات لرزه نگاری که توسط شرکت Benaris Energy انجام می شد را متوقف سازد زیرا این کار به زندگی دریایی این مناطق آسیب جدی وارد می کرد.

این صخره ها شدیدا مستعد فرسودگی توسط امواج می باشند. در سوم جولای 2005 یک صخره 50 متری فروافتاد و 8 باقی مانده از خود به جای گذاشت. در دوم سپتامبر سال 2009 نیز به نظر رسید که یکی از این صخره ها فروریخته است ولی در حقیقت آن صخره یکی از صخره های مربوط به مجموعه سه خواهر بود. میزان فرسایش در پایه این ستون های آهکی حدود 2 سانتی متر در سال است. بدلیل فعالیت های سهمگین امواج در این ناحیه، انتظار می رود که در آینده صخره های آهکی عظیم دیگری نیز در اطراف این دوازده حواری تشکیل گردد.

منبع: لست سکند
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 709

به "عجایب جهان، دوازده حواری (Twelve Apostles) استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجایب جهان، دوازده حواری (Twelve Apostles) استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید