مدیرعامل بنیاد برکت: زنان کولبر صاحب شغل می شوند خبرنگاران

به گزارش تور یونان ارزان، مدیرعامل بنیاد برکت گفت: این بنیاد درصدد شناسایی زنان کولبر برآمده و تا به امروز تعدادی طرح اشتغال زایی خرد و خانگی را برای این زنان راه اندازی کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت: زنان کولبر صاحب شغل می شوند خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام که توانمندی و ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم و کم برخوردار کشور را در دستور کار خود قرار داده است، امسال ورودی جدی داشته به حوزه اشتغال زایی کولبران سه استان مرزی کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی و قرار است تا سرانجام سال 99، 11 هزار شغل را برای این کولبران به بهره برداری برساند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد همچنین درصدد شناسایی زنان کولبر نیز برآمده و تا به امروز تعدادی طرح اشتغال زایی خرد و خانگی را برای این زنان راه اندازی کرده است.

امیرحسین مدنی در این باره توضیح می دهد: طی ماه های گذشته 110 زن کولبر در روستاهای 7 شهرستان سروآباد، بانه و کامیاران در استان کردستان و پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود و روانسر استان کرمانشاه شناسایی شده اند و تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت قرار گرفته اند.

وی خاطرنشان می کند: 110 طرح اشتغال زایی اجتماع محور برای این زنان ایجاد 330 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به سرمایه گذاری 99 میلیارد ریالی برای ایجاد این تعداد شغل می گوید: تا به امروز 49 طرح اشتغال زایی راه اندازی شده اند و 54 طرح دیگر در شرف راه اندازی هستند و 7 طرح نیز در مرحله تکمیل فرآیند ثبت نام و معرفی به بانک عامل برای دریافت تسهیلات هستند.

مدنی با تاکید بر این که تمام 110 طرح اشتغال زایی تا سرانجام سال به بهره برداری کامل خواهند رسید تصریح می کند: 12 نفر از زنانی را که تا به امروز طرح های اشتغالزایی شان راه اندازی شده است، زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.

به گفته وی، بیشترین مشاغل زنان کولبر در رسته های شغلی پرورش دام سبک و سنگین، گردشگری، صنایع دستی و مشاغل خدماتی هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت یادآور می شود: بسیاری از این زنان تمایل به اشتغال زایی مستقل ندارند و از طریق همسران شان تقاضای دریافت تسهیلات را داشته اند. همچنین برخی از آنان در کارگاه هایی که دیگر کارآفرینان برکت راه اندازی کرده اند مشغول به فعالیت هستند.

مدنی از هدف گذاری ایجاد 5 هزار طرح اشتغال زایی جدید برای کولبران در سال آینده خبر می دهد و می افزاید: اولویت این طرح ها در سه استان مرزی کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی با زنان کولبر خواهد بود.

وی با اشاره به فعالیت 33 مجری و تسهیل گر بنیاد برکت با هدف اشتغال زایی برای کولبران خاطرنشان می کند: این مجریان و تسهیل گران، کولبران را در روستاها و مبادی ورودی استان های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی شناسایی و پس از اهلیت سنجی، آموزش و تکمیل فرآیند ثبت نام، برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1585

به "مدیرعامل بنیاد برکت: زنان کولبر صاحب شغل می شوند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل بنیاد برکت: زنان کولبر صاحب شغل می شوند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید