مشکل ترخیص 1100 تن کالای تولیدی از گمرک بوشهر رفع شد

به گزارش تور یونان ارزان، تهران (پانا) - مدیرکل و ناظر گمرکات استان بوشهر گفت مشکل ترخیص 1100 تن کالای تولیدی و 24 هزار و 600 تن برنج از گمرک بوشهر رفع شد.

مشکل ترخیص 1100 تن کالای تولیدی از گمرک بوشهر رفع شد

به گزارش ایرنا، بهروز قره بیگی روز پنج شنبه اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد مالی دولت گره کاری کد منشا ارز که منجر به ماندن کالاها در گمرک شده بود در بحث کالاهای اساسی و فراوریی رفع و با رفع شدن مسائل سیستمی گشایش لازم حاصل شده است.

وی اعلام کرد: با توجه به این مصوبه تا به امروز مشکل یکهزار و 100 تن کالا مربوط به 52 فقره اظهارنامه از صاحبان کالاهای فراوریی در گمرک بوشهر حل و در زمان حاضر نزدیک به 400 تن از این کالاها بارگیری و خارج شده و مابقی نیز در حال بارگیری برای خروج هستند.

قره بیگی اضافه نمود: تمام فهرست کالایی وزارت صمت شامل سه هزار و 200 قلم کالا در حوزه فراوری که به گمرک ابلاغ و مورد تائید ستاد مالی دولت است همگی می توانند از تسهیلات فراهم شده برای ترخیص استفاده نمایند.

وی اظهار کرد: در بحث کالاهای اساسی نیز به استثنا پنج قلم کالای دارای ارز ترجیحی، مابقی کالاهای گروه های یک و 21 تا 24 مشکل ترخیص آنها رفع شده و بدون احتیاج به کدرهگیری از بانک ترخیص می گردد.

به گفته قره بیگی در بحث کالاهای اساسی بخش خصوصی کد رهگیری سه هزار تن برنج را از بانک دریافت نموده و یکهزار تن آن از گمرک خارج و مابقی نیز در حال ترخیص است.

وی اظهار کرد: همچنین 10 هزار و 600 تن برنج نیز در گمرک منطقه ویژه مربوط به شرکت بازرگانی دولتی ایران است که براساس گزارش دریافتی بالغ بر هشت هزار تن آن ترخیص و مابقی آن نیز در حال ترخیص است.

قره بیگی ادامه داد: در زمان حاضر 10هزار و 500 تن برنج نیز در انبار اختصاصی شرکت بازرگانی دولتی وجود دارد که کد رهگیری از بانک دریافت شده و مسئله ای برای ترخیص ندارد.

وی عنوان نمود: در حوزه کالاهای فراوریی در بحث کالاهایی که ثبت سفارش آنها احتیاج به اصلاح داشت براساس پیشنهاد گمرک ایران و با موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکل ترخیص آنها رفع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1397

به "مشکل ترخیص 1100 تن کالای تولیدی از گمرک بوشهر رفع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل ترخیص 1100 تن کالای تولیدی از گمرک بوشهر رفع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید