مصوبه اخیر دولت در اجرای نظام رتبه بندی معلمان، هندوانه نبریده است

به گزارش تور یونان ارزان، حاجی بابایی گفت: مصوبه اخیر نظام رتبه بندی که در دولت مصوب شد، بدون پشتوانه مشورت نمایندگان مردم به تصویب رسیده است.

مصوبه اخیر دولت در اجرای نظام رتبه بندی معلمان، هندوانه نبریده است

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر سابق آموزش وپرورش اظهار کرد: طرح رتبه بندی معلمان در سال 1392، در دولت وقت به تصویب رسید و برای اجرا ابلاغ شد. براساس آن طرح مصوب که برگرفته از سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش است، مقرر شد معلمان در چهار رتبه، مربی، استادیار، دانشیار واستاد رتبه بندی شوند.

او اضافه کرد: در این طرح مصوب شده بود که نباید حقوق معلمان بعد از اجرای نظام رتبه بندی از 80 درصد حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی دانشگاهها، با سابقه ومدرک علمی مشابه کمتر باشد.

وزیر سابق آموزش وپرورش تاکید نمود: براساس نظام رتبه بندی فرهنگیان، مهندسی نیروی انسانی در سیستم آموزش وپرورش نیز لحاظ شده و تعریف و تبیین صندلی معلم خارج از قانون مدیریت خدمات کشوری بود.

حاجی بابایی با انتقاد از این که مصوبه اخیر نظام رتبه بندی که در دولت مصوب شده است بدون طرح در فراکسیون فرهنگیان و کمیسیون آموزش مجلس و بی پشتوانه مشورت نمایندگان مردم به تصویب رسیده است، گفت: ما نمایندگان مردم به ویژه کمیسیون آموزش وفراکسیون فرهنگیان هیچ اطلاعی از طرح رتبه بندی مصوب اخیر هیئت دولت نداریم.

او توضیح داد: این طرح مصوب دولت که بنا به گفته وزیر آموزش وپرورش برای اجرا ابلاغ شده است، مانند هندوانه نبریده است که نمی دانیم حاصل آن برای فرهنگیان شیرین وقرمز است یا سفید وبی مزه.

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: نظام رتبه بندی معلمان اگر بخواهد متضمن احکام هیئت علمی باشد براساس ماده 63 برنامه ششم باید توسط دولت به مجلس ارائه گردد، ولی اگر بخواهد در قالب قانون مدیریت خدمات کشوری باشد دولت مصوب واجرا می نماید.

او گفت: ما هم مانند فرهنگیان منتظر نتیجه کار می مانیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 626

به "مصوبه اخیر دولت در اجرای نظام رتبه بندی معلمان، هندوانه نبریده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه اخیر دولت در اجرای نظام رتبه بندی معلمان، هندوانه نبریده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید