ملخ به لیست غذاها اضافه شد

به گزارش تور یونان ارزان، در راستای حرکت اتحادیه اروپا به سمت زراعت و رژیم غذایی پایدارتر، ملخ به لیست غذای تایید شده این بلوک اضافه شد.

ملخ به لیست غذاها اضافه شد

به گزارش ایسنا، برای دومین بار است که اتحادیه اروپا اعلام می نماید خوردن یک حشره برای انسان ها بی ضرر است. پیش از این لارو خشک سوسک زرد آرد در ژوئن تایید شده بود. جیرجیرک خانگی هم ممکن است به زودی اضافه گردد.

کمیسیون اروپایی که با ملخ مهاجر به عنوان یک غذای خوراکی موافقت کرد، گفت ملخ به عنوان اسنک یا یک ماده غذایی به اشکال خشک یا منجمد که بال ها و پاهایش جدا شده یا به شکل پودر عرضه خواهد شد.

سازمان ایمنی غذای اروپایی گفت گونه بالغ ملخ مهاجر سرشار از پروتئین بدون هیچ نگرانی ایمنی است با این حال ممکن است باعث واکنش آلرژی مردم به سخت پوستان، مایت و نرم تنان گردد.

این بازبینی پس از درخواست شرکت هلندی Fair Insects BV صورت گرفت که پرورش دهنده حرفه ای کرم غذایی، جیرجیرک و ملخ است. این شرکت متعلق به شرکت Protix است که محصولات حشره ای فراوری می نماید که به عنوان غذای حیوانات خانگی و جوجه مصرف می گردد.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد حشرات را به عنوان منابع غذایی بسیار مغذی و سالم که حاوی چربی، پروتئین، ویتامین، فیبر و مواد معدنی هستند، شناخته است.

حشرات که روزانه به وسیله میلیون ها نفر مصرف می شوند، تحت استراتژی زراعت نو اتحادیه اروپا که حرکت به سمت غذای پایدارتر را تسهیل می نماید، به عنوان منبع پروتئین شناخته شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، تایید ملخ به عنوان غذای سالم تحت مقررات غذای نو 1997 اتحادیه اروپا انجام شده است. درخواست برای تایید 9 حشره دیگر به عنوان مواد خوراکی، ارائه شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1981

به "ملخ به لیست غذاها اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملخ به لیست غذاها اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید