نامه سناتورهای جمهوری خواه به بایدن در مخالفت با برجام

به گزارش تور یونان ارزان، چهار سناتور جمهوری خواه در نامه ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بر لزوم تغییر رویکرد دولت در قبال ایران تأکید کردند. جیم اینهوف به همراه مارکو روبیو، پت تومی و تاد یانگ در این نامه با لغو تحریم های ایران مخالفت کردند.

نامه سناتورهای جمهوری خواه به بایدن در مخالفت با برجام

به گزارش فارس، آن ها در نامه نوشتند: ما با هرگونه اقدام در راستای بازگشت به توافق شکست خورده (برجام) یا هر توافق دیگری مخالفیم که به صورت یک جانبه به رژیم ایران که همچنان امنیت ایالات متحده و متحدان و شرکایمان را به خطر می اندازد، امتیاز دهد.

این چهار سناتور جمهوری خواه مدعی شدند: این ها تحریم هایی هستند که دولت های دموکرات و جمهوری خواه اعمال کرده اند تا رژیم ایران را به خاطر حمایت از تروریسم، برنامه غنی سازی هسته ای و برنامه موشکی بالستیک تنبیه کنند.

در ادامه نامه خطاب به بایدن تصریح شده است: تحریم های فعلی اهرم های فشار بزرگی را برای دولت شما در برابر رژیم ایران فراهم می کنند و باید به عنوان ابزاری برای رسیدگی به تمام جنبه های رفتار های ثبات زدای ایران مورد استفاده قرار گیرند.

کریس مورفی عضو دموکرات کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در رد این نامه، شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را به چهار سناتور نویسنده نامه گوشزد و از برجام حمایت کرد.

این سناتور دموکرات در پیام توییتری نوشت: نامزدی که از اجرای دوباره توافق هسته ای (برجام) حمایت کرد، هفت میلیون رای از نامزدی که از اجرای آن عقب نشینی کرده بود، بیشتر رای آورد.

کننده ایالت کنتیکت در سنای آمریکا پیش از این، از جو بایدن خواسته بود که فورا واشنگتن را به برجام برگرداند.

مورفی یادآور شد که واشنگتن اولین طرفی بود که برجام را ترک کرد و بنابراین نباید در برداشتن اولین گام برای بازگشت به آن ملاحظه نشان دهد. وی اضافه نمود: پذیرش این مسئله نشانه ضعف آمریکا نیست؛ و بنابراین در خلوت و در عموم به دولت توصیه کرده ام رویکرد پایبندی در برابر پایبندی را اتخاذ کند و برای برداشتن گام های اول به منظور بازگشت به برجام تمایل نشان دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1644

به "نامه سناتورهای جمهوری خواه به بایدن در مخالفت با برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه سناتورهای جمهوری خواه به بایدن در مخالفت با برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید