نقشه زمین شناختی یکپارچه استان تهران به زودی منتشر می گردد

به گزارش تور یونان ارزان، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر زمین شناسی منطقه ای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت پروژه تهیه نقشه زمین شناسی یکپارچه استان تهران با مقیاس یک پنجاه هزارم در مراحل پایانی قرار گرفته است و به زودی منتشر می گردد.

نقشه زمین شناختی یکپارچه استان تهران به زودی منتشر می گردد

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، رضا سلامتی اضافه نمود: اوایل سال 1398 در مدیریت زمین شناسی منطقه ای با هدف ارائه اطلاعات دقیق تر، جدیدتر و پیاده سازی داده های فراوری شده از مقالات معتبر به ویژه در زمینه لرزه زمین ساخت، این پروژه شروع شد و اکنون در مرحله پایانی است.

ناظر پروژه تهیه نقشه یکپارچه استان تهران ادامه داد: برای تهیه این نقشه بیش از 70 روز ماموریت صحرایی اجرا شده و از واحدهای سنگی و رسوبات عهد حاضر برای آزمایش های فسیل شناسی، سنگ شناسی، رسوب شناسی و کانی شناسی نمونه برداری های لازم انجام گرفت.

سلامتی اعلام نمود: به دلیل گسترش بی رویه شهر، حوضه آبریز طبیعی کوهپایه تهران، دست خوش تغییرات برگشت ناپذیر شده که آنالیز های میدانی را با مسائل بسیاری روبرو نموده که بر همین اساس علاوه بر برداشت داده های سطحی، از داده های زیرسطحی چاه ها، گودبرداری ها و ترانشه های راه ها و جاده ها استفاده شده است.

مدیرکل دفتر زمین شناسی منطقه ای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور درباره مهمترین ویژگی های پروژه تهیه نقشه یکپارچه استان تهران گفت: تطبیق داده های سن سنجی مطلق موجود و معین سن مجدد نهشته های آبرفتی تهران مهم ترین ویژگی این پروژه است و براساس مطالعات اجرا شده تغییر قابل ملاحظه ای در صندلی ژئوکرونولوژی واحدهای آبرفتی ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1572

به "نقشه زمین شناختی یکپارچه استان تهران به زودی منتشر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه زمین شناختی یکپارچه استان تهران به زودی منتشر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید