تور عمان ارزان قیمت: هواشناسی هشدار داد؛ افزایش ارتفاع موج خلیج فارس و دریای عمان تا 5 متر

به گزارش تور یونان ارزان، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا 5 متر در خلیج فارس و دریای عمان هشدار داد.

تور عمان ارزان قیمت: هواشناسی هشدار داد؛ افزایش ارتفاع موج خلیج فارس و دریای عمان تا 5 متر

با تور عمان ارزان قیمت از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمزرنگ با اشاره به افزایش شدید گرادیان فشاری همراه با وزش باد شدید آورده است: از صبح آدینه تا صبح شنبه (1 و 2 بهمن ماه) افزایش ارتفاع موج بین 3 تا 5 متر برای شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، در استان های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی غرق شدن شناورها، آسیب تماشا شناورهای مستقر در بنادر صیادی و تاسیسات ساحلی و فراساحلی، از بین رفتن قفس های پرورش ماهی و تورهای صیادی، خسارت به تأسیسات و سازه های دریایی و ساحلی دور از انتظار نیست بنابراین ممنوعیت کلیه فعالیت های دریایی، اتخاذ تمهیدات لازم به وسیله کلیه فعالان دریایی جهت پیشگیری از خسارت، لغو ترددهای دریایی و صیادی شناورهای سبک و نیمه سنگین، اعمال محدودیت در فعالیتهای دریایی و ساحلی و آمادگی سازمان های امداد رسان در بنادر باهنر، لنگه، قشم، کیش، ابوموسی، جاسک، سیریک و چابهار ضمن هماهنگی با ارگان های دریایی جهت جست وجو و نجات دریایی توصیه می گردد.

هشدار قرمزرنگ بالاترین سطح هشدار است که در آن پیش بینی می گردد که یک پدیده جوی خسارت های وسیعی در پی داشته باشد. از این رو سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز به دستگاه های مختلف اعلام می نماید که وارد عمل شوند و اقداماتی را برای کاهش خسارات وقوع پدیده های جوی انجام دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2013

به "تور عمان ارزان قیمت: هواشناسی هشدار داد؛ افزایش ارتفاع موج خلیج فارس و دریای عمان تا 5 متر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان ارزان قیمت: هواشناسی هشدار داد؛ افزایش ارتفاع موج خلیج فارس و دریای عمان تا 5 متر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید