وزیر انرژی آمریکا: دشمنان توان از کار انداختن شبکه برق ما را دارند

به گزارش تور یونان ارزان، وزیر انرژی آمریکا در بحبوحه شدت دریافت حملات سایبری علیه دستگاه های مختلف آن کشور درباره توانایی دشمنان آمریکا برای از کار انداختن شبکه برق هشدار داده است.

وزیر انرژی آمریکا: دشمنان توان از کار انداختن شبکه برق ما را دارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در شرایطی که در روزهای گذشته گزارش های متعددی از حملات سایبری به نهادهای آمریکا منتشر شده وزیر انرژی این کشور درباره توانایی دشمنان آمریکا برای از کار انداختن شبکه برق هشدار داده است.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا در پاسخ به سوال مجری شبکه خبری سی ان ان مبنی بر اینکه آیا دشمنان آمریکا از توانایی مختل کردن شبکه برق برخوردارند گفت: بله، آنها چنین توانایی ای دارند.

وی در ادامه گفت: تمامی قسمت های بخش انرژی و بخش خصوصی به طور کلی هدف هزاران حمله نهاده شده اند.

گرانهلوم در ادامه افزود: این اتفاق همواره رخ می دهد. به همین دلیل است که بخش خصوصی و بخش دولتی باید با هم همکاری نمایند.

اظهارات وزیر انرژی آمریکا در شرایطی مطرح شده که در روزهای گذشته گزارش های متعددی از حملات سایبری به دستگاه های مختلف آمریکا منتشر شده است.

اخیراً رسانه ها گزارش داده اند وزارت دادگستری آمریکا اولویت برای مقابله با حملات سایبری را ارتقا داده و آن را به سطحی هم تراز با مقابله با گروه های اصطلاحاً تروریستی -طبق تعریف واشنگتن- رسانده است.

دستورالعملی که روز پنجشنبه برای دفاتر دادستان ها در سراسر آمریکا فرستاده شده تصریح دارد اطلاعات به دست آمده از تحقیقات در حوزه حملات باج افزاری باید با کارگروهی که اخیراً در واشنگتن ایجاد شده هماهنگ گردد.

مقام های آمریکایی می گویند تصمیم وزارت دادگستری آمریکا برای بکارگیری این فرایند خاص برای حملات باج افزاری نشان دهنده اولویتی است که برای آنها در نظر گرفته شده است.

فرایند مذکور در عمل بدان معنا است که تحقیقات صورت گرفته درباره حملات باج افزاری در دفاتر دادستانی در آمریکا بایستی جزئیات مربوط به موارد این حملات و اطلاعات فنی آنها را در اختیار مسئولان در واشنگتن قرار دهند.

یک شرکت خدمات مسافرت دریایی تازه ترین نهادی در آمریکا است که گفته می گردد هدف حملات باج افزاری نهاده شده است. روز چهارشنبه رسانه های آمریکا گزارش دادند شرکت خدمات مسافرت دریایی ماساچوست که خودش را عظیمترین شرکت ارائه دهتده خدمات روزانه تفریحی-باری از منطقه دماغه کاد (Cape Cod) به جزایر مجاور ماساچوست معرفی می نماید هدف چنین حمله ای واقع شده است.

این جدیدترین حمله سایبری به زیرساخت های آمریکا است که ارائه خدمات لوجستیکی در این کشور را تحت تأثیر قرار داد.

وب سایت این شرکت در اطلاعیه ای ضمن اعلام این خبر گفته که این حمله سایبری موجب ایجاد اختلال در فعالیت هایش شده و ارائه خدمات به مشتری ها ممکن است با تأخیر همراه گردد.

حملات باج افزاری از ویروس هایی استفاده می نمایند که اسناد موجود در یک دستگاه یا شبکه را رمزگردانی نموده و فعالیت آن را مختل می نمایند. عاملان این نوع حملات سایبری سپس اقدام به باج خواهی در ازای ارائه داده ها می نمایند.

قبل تر از آن روز یکشنبه گزارش شد حمله سایبری گسترده به زیرساخت های یک شرکت فراوری و توزیع گوشت قرمز (شرکت جی بی اِس) موجب اختلال گسترده در فعالیت این شرکت در استرالیا، کانادا، آمریکا و برزیل شد.

این شرکت فراوری و توزیع گوشت قرمز، به تنهایی حدود یک چهارم احتیاج آمریکا را برآورده می نماید و این حمله سایبری، موجب افزایش بهای گوشت قرمز در این کشور شده است.

پیش از این نیز، شرکت خط لوله کلونیال پایپ لاین آمریکا مورد حمله سایبری نهاده شد و موجب فلج شدن سیستم انتقال سوخت به ایالات شرقی این کشور شد. کاخ سفید روسیه را مسبب تمامی این حملات دانسته است.

چند ماه پیش از این حمله ها نیز تعداد قابل توجهی از وزارت خانه ها، سازمان ها و شرکت های عظیم آمریکا تحت حمله سایبری بی سابقه ای نهاده شده و حجم بالایی از اطلاعات آن ها سرقت رفت.

علاوه بر این، هفته گذشته هکرهای گروه موسوم به بابوک که چندی پیش پایگاه های اطلاعاتی پلیس واشنگتن را هک نموده بودند، بخشی از اسناد به دست آورده را منتشر کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1765

به "وزیر انرژی آمریکا: دشمنان توان از کار انداختن شبکه برق ما را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر انرژی آمریکا: دشمنان توان از کار انداختن شبکه برق ما را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید