پویش نه به چهارشنبه سوری خطرناک اجرا می گردد

به گزارش تور یونان ارزان، خبرنگاران/فارس رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اجرای پویش نه به چهارشنبه سوری خطرناک همگام با سراسر کشور در این کلانشهر، اضافه نمود: این پویش در واقع به نوعی پیمان اخلاقی است که با پیوستن به آن در تلاشی همگانی سعی می کنیم برای کاهش حوادث و آسیب ها، چهارشنبه سوری سال جاری را با توجه به شیوع بیماری کرونا در خانه بمانیم.

پویش نه به چهارشنبه سوری خطرناک اجرا می گردد

محمدهادی قانع در گفت وگو با خبرنگاران گفت: هر ساله در چهارشنبه آخر سال حوادث ناگواری برای هموطنان به ویژه دانش آموزان که دارای حس کنجکاوی و شورهیجانی هستند اتفاق می افتد که کام خانواده ها را در آستانه سال نو تلخ می نماید.

او مطرح نمود: متاسفانه خسارت های اقتصادی و جسمانی حوادث ناشی از اقدامات مطلعانه و یا نا مطلعانه افراد در این روز به قدری بالاست که در بیشتر مواقع قابل جبران نیست.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان اینکه در این پویش یادآوری می کنیم که پیشگیری مقدم بر اقدامات خدماتی پس از حوادث و خسارت های ناشی از رفتارهای پرخطر در چهارشنبه آخر سال است، گفت: با توجه به تعطیلی مدارس و به منظور پیشگیری از حوادث پویش نه به چهارشنبه سوری در فضای مجازی ویژه دانش آموزان، اولیا و دیگر اقشار نیز فعال شده است.

قانع این اقدام فرهنگی و آموزشی با رویکرد ترویجی را راهی برای پاسداشت فرهنگ اصیل ایرانی و پرهیزاز رفتارهای خطرساز مطرح نمود و اضافه نمود: در این پویش از شهروندان خواسته شده تا در فضای مجازی پیمان بندند تا از مواد محترقه خطرناک استفاده ننمایند وبرای پیشگیری از بیماری کرونا در خانه بمانند.

او یادآورشد: پیشگیری از تکرار حوادث تلخ سال های گذشته و ترویج فرهنگ شادابی در کانون گرم خانواده از اهداف مهم این پویش است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز ادامه داد: این سازمان با اشتراک گذاشتن مطالب آموزشی وعکس، نسبت به رفتارهای پر خطر که جز آسیب زدن به جسم و روان شهروندان چیزی به دنبال ندارد، به افراد در معرض آسیب در این روز هشدار می دهد.

قانع همچنین اضافه نمود: فعال شدن این پویش می تواند نقش مهمی در ارتقای سطح مطلعی شهروندان به ویژه دانش آموزان نسبت به پرهیز از رفتارهای پرخطر در چهارشنبه آخر سال البته با نظارت ویژه والدین داشته باشد.

او نقش والدین را در کاهش حوادث و رفتار های پرخطر فرزندان بسیار موثر دانست و از والدین در خواست کرد در این روزهای سرانجام سال مراقبت بیشتری نسبت به فرزندان خود داشته باشند و آنها را از خطرات استفاده از مواد آتش زا مطلع نمایند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز همچنین از رسانه ها خواست تا به این موضوع مهم پرداخته و با توجه به شیوع بیماری کرونا، امن ترین مکان را برای برگزاری جشن بدون آتش بازی و مواد مترقه را درخانه اعلام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1609

به "پویش نه به چهارشنبه سوری خطرناک اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پویش نه به چهارشنبه سوری خطرناک اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید