12 باشگاه ایران مجوز حرفه ای نگرفتند، پیشتازی چین، قطر و امارات

به گزارش تور یونان ارزان، به گزارش خبرنگاران، بر اساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه های هر کشور باید هر ساله برای دریافت مجوز حرفه ای این کنفدراسیون درخواست بدهند و مدارک، اسناد، امکانات و زیرساخت های خود را اصلاح نمایند و به سمت بهبود ببرند.

12 باشگاه ایران مجوز حرفه ای نگرفتند، پیشتازی چین، قطر و امارات

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

AFC اخیراً اسامی کشورها و باشگاه هایی را که درخواست مجوز حرفه ای داده بودند منتشر نموده است که مقایسه آمار ایران با سایر کشورها چندان جالب توجه نیست. ایران برای دریافت مجوز حرفه ای 18 باشگاه اقدام کرد ولی در نهایت فقط 6 باشگاه پیروز به دریافت مجوز شدند. پرسپولیس، استقلال، سپاهان، ذوب آهن، تراکتور و فولاد تیم های ایرانی هستند که مجوز آنها تایید شده است.

طبق جدول منتشر شده در سایت AFC، کشور چین با 19 درخواست مجوز و تایید تمام درخواست ها از جمله کشورهای قدرتمند در این زمینه محسوب می گردد. حتی کشور استرالیا هم از 11 درخواست خود فقط توانسته 5 مجوز را از آن خود کند.

بیشترین درخواست مجوز حرفه ای، مربوط به ژاپن است. این کشور برای دریافت مجوز 52 باشگاه خود اقدام نموده است که 27 مورد آن مستقیم تایید شده است و 25 مورد هم در حالت تعلیق است. ژاپن با این کار خود همانند گذشته نشان داده است که نه تنها به فکر تیم های حاضر در جِی لیگ است بلکه فرایند توسعه و بهبود باشگاه ها در دسته های پایین تر را هم به موازات پیش می برد و به معنای واقعی مایل به پیشرفت فوتبالش است.

در جدول زیر مشاهده می گردد که کشور عراق هم از 19 درخواست خود تنها 3 پاسخ مثبت مربوط به باشگاه های الشرطه، ایرفورس و الزورا گرفته است.

در شرق آسیا دیگر کشور پیشتاز، کره جنوبی است. این کشور پیروز شده است از 20 باشگاه، مجوز 17 باشگاه خود را به دست بیاورد.

در غرب قاره آسیا هم قطر و امارات پیشتاز هستند. AFC با درخواست هر 6 باشگاه قطری و هر 14 باشگاه اماراتی برای صدور مجوز موافقت نموده است. باشگاه های قطری عبارتند از الدحیل، الریان، السد، الغرافه، السیلیه و العربی.

آمار عربستان هم به صدور 9 مجوز از 16 باشگاه درخواستی خلاصه می گردد. کشور تایلند هم نظر مثبت AFC را با 11 مجوز از 14 درخواست جلب نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1429

به "12 باشگاه ایران مجوز حرفه ای نگرفتند، پیشتازی چین، قطر و امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 باشگاه ایران مجوز حرفه ای نگرفتند، پیشتازی چین، قطر و امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید